Магијата Гел Рамо Ice Pack - Еднократно, Флексибилни и Долготрајни. Ice Pack за Rotator Ткаенината Повреди, Bursitis и Оток. Топла или Ладна Терапија Компресија Заврши за Лево или Д

Магијата Гел Рамо Ice Pack - Еднократно, Флексибилни и Долготрајни. Ice Pack за Rotator Ткаенината Повреди, Bursitis и Оток. Топла

Това е достапна
DEN 503.76
Количината на стоката:

✅ ???????????????????????? ???????????????????????????????? ???????????????? ???????????????????????? - Ова топло или ладно рамо icepack обезбедува болка-ослободување на компресија во прилог да се насочени ладна терапија.Идеален е за рамо sprains, видови и за пост-операцијата за обновување, на рамо да заврши, исто така, ги смирува чести болки и болки. ✅ ???????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????? ???????????? ???????????? ???????????????????????????????? - Гелот пакети контура околу рамената, bicep, tricep, низ вратот и телото и придава со силна fastener.Може да се користи на било рака (лево или десно), за горниот дел на грбот, долниот дел на грбот и повеќе.Ice pack не предизвикаат чешање или потење - иако ние препорачуваме тенок слој на облека помеѓу ice pack и на кожата. ✅ ???????????? ???????????????? ???????? ????????????????? - Тоа е сите долу да се во согласност ладно компресија.Истражувањето покажува дека за ладење, без замрзнување е трик на вашето тело побрзо оздравување.Претерување тоа може да доведе до мобилната повреда, оштетување на нервите, и кршливи повреда склони на мускулите и тетивите.Се очекува удобно ладно компресија без точно каде што треба. ✅ ???????????????????????????????? ???????????????? ???????????????????????? - На гел пакет останува флексибилни директно од замрзнувачот, овозможувајќи ви да го удобно мувла околу вашиот грб, рамена и врат да се концентрира на болката поени.Останува ладна за околу 22 минути на апликацијата. ✅ ???????????????????????? ???????????????????????????????????????????? - Ние сме порибено со phramacies, операции, здравствени клубови и се разбира од страна на физиотерапевтот.Се препорачува и се користи за артритис, пост операцијата за обновување, tendonitis, мускулите штета, замав, bursitis и други тетива повреди, rotator ткаенината солзи и многу повеќе.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата