Harilla Боја Четки Акрилик Сет на Нафта Сликарство Акварел Paintbrushes Најлон Губење на Занаети Материјали за Уметник Возрасни Деца - Посочи Совет

Harilla Боја Четки Акрилик Сет на Нафта Сликарство Акварел Paintbrushes Најлон Губење на Занаети Материјали за Уметник Возрасни Деца

Това е достапна
DEN 233.76
Количината на стоката:

Одлично за на доградба на акрилни сликарство, се соочуваат со сликарството, акварел, масло, gouache, тело, ноктите, минијатурна, модел, керамика, уметности и занаети, сликарство, итн.Професионални боја четки прави сликарство лесно и смешни, исклучително погодна за сите нивоа на уметници, сликари, аматери, студенти, млади, деца.Бојата четки се дизајнирани со Најлон коса, која е мека и мазна, па можете да се фокусирате на вашиот сликарство.Долга рачка која е лесно да се одржи, погоден за минијатури, украси, фигурини или лик, слика, итн.Лесно да се чисти.Се чисти вашиот сликарски четки, едноставно се кандидира на нив под топла вода, за миење на боја и потоа нежно да се преструктурираат четка за коса.Опис : - Професионална боја четки прави сликарство лесно и смешни, исклучително погодна за сите нивоа на уметници, сликари, аматери, студенти, млади, деца. - Долга рачка која е лесно да се одржи, погоден за минијатури, украси, фигурини или лик, слика, итн. - Лесно да се чисти.Се чисти вашиот сликарски четки, едноставно се кандидира на нив под топла вода, за миење на боја и потоа нежно да се преструктурираат четка за коса. - Бојата четки се дизајнирани со Најлон коса, која е мека и мазна, па можете да се фокусирате на вашиот сликарство. - Одлично за на доградба на акрилни сликарство, се соочуваат со сликарството, акварел, масло, gouache, тело, ноктите, минијатурна, модел, керамика, уметности и занаети, сликарство, итн.Спецификација : - Материјал : Најлон+Пластични+Wood Size Табела : Големина : Вкупната Должина 17cm/6.69 inch Package Вклучува : Рамни Совет : 50 Парчиња Сликарство Brushes Pointed Совет : 50 Парчиња Сликарство Brushes Flat Совет Укажа Совет : 100 Парчиња Сликарство Brushes Note : 1. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.2. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.3. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!.

Клучни карактеристики

- Material:
Nylon+Plastic+Wood
Size Chart:
Size:
Total Length 17cm/6.69inch
Package Includes:
Flat Tip:
50 Pieces Painting Brushes :
Pointed Tip:
50 Pieces Painting Brushes :
Flat Tip Pointed Tip:
100 Pieces Painting Brushes :
1. Please allow slightly error due to manual measurement. :
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
3. Wish you a wonderful on-line shopping! :

Слични производи во категоријата