Лицето Маска Заграда, 5pcs Силикони Внатрешна Поддршка Рамка,Удобно Носење Кармин Заштитник Дишење Удобност Перат Обновливи

Лицето Маска Заграда, 5pcs Силикони Внатрешна Поддршка Рамка,Удобно Носење Кармин Заштитник Дишење Удобност Перат Обновливи

Това е достапна
DEN 164.88
Количината на стоката:

【Маска Заградата Заштита 】3 D маска заграда може да го поддржи растојанието помеѓу маска и устата и носот, се прошири на дише, и да ја задржите дишење и комуникација повеќе непречено. 【Перат и еднократно】Перат и еднократно : Тоа се направи на безбеден и удобен за храна одделение силиконски материјал, мазна, мека и фиксни, не-иритирачки за кожата, а може да се мијат и се користи. 【Кармин заштита】Намалување на директен контакт помеѓу маска и лицето, така што маска не ќе се држи до кармин, и lastingly заштитете го вашиот деликатни шминка.Тоа исто така може да го реши проблемот на леќата fogging и се многу пријателски за носителите на очила. 【Уникатен дизајн】внатрешна поддршка рамка на 3 D лицето поддршка јас. 【Погоден за сите видови на лицето маски】за Еднократна употреба маски,крпа маски и само-направени ткаенина маски се сите применливи, погоден за повеќето жени и мажи.Тоа создава повеќе простор за дишење со одржување на маска далеку од устата, што ќе ви овозможи да се чувствуваат посмирен и повеќе удобно дишење.Функција опис : Дишат без проблеми лицето маска заграда може да се избегне директен контакт помеѓу устата и на ткаенина, да ги задржи на устата, на оддалеченост од околу ткаенина, создадете повеќе простор за дишење, и да ја задржите дишење мазен и лесен.Мека и дише Направен од високо-квалитет на силиконски материјал, тоа е мека, дише и удобно да се носат, со што се намалува штетата од маската на кожата и може ефикасно да се спречи очила од fogging.Не-стап кармин Тоа може совршено да се заштити вашата шминка.Вие не треба да се ре-употреба на кармин во секое време и насекаде.Без разлика дали тоа е слободен, работа или било која прилика, ќе може да се задржи најсигурна изглед.Лесно да се чисти и обновливи маска носителот може да се чистат и се користи постојано.Лицето маска заграда може да се мијат со сапун и вода или дезинфицираат со врела вода.Лесен за користење Кога се носи на лицето маска заграда, можете да го користите двострано лента или теми да се поправи силикони рамка на маска за да се подобри фиксација и да се спречи тоа од лизгање off.Што се гости за вас : Создадете повеќе простор за дишење Висок квалитет на силиконски материјал, безбедно и не-иритирачки Не-стап кармин, заштита на шминка Мека и мазна, удобен за носење, Лесно да се мијат, обновливи Погоден за сите маски за тоа Како да го користите тоа лесно : 1. Извади маска и да ја поправите на лицето маска заградата внатре; 2. Носете ја на вашето лице; 3. Се прилагоди на позицијата на заградата според вашиот удобно носење стил.Совети : 1. Ако мислите дека внатрешна поддршка рамка на вашето лице е подвижен, кога ќе го носат, ве молиме да користите двострано лента за да го поправи тоа. 2. Применливи толпата : мажи, жени, возрасни, деца.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата