Не ' рѓосувачки Челик Варијабилна Топката Плови Вентили 1/4 инчи DN15 Прилагодливи Машки Конец Водата Плови Сензор Хидраулика, Pneumatics & Plumbingall

Не ' рѓосувачки Челик Варијабилна Топката Плови Вентили 1/4 инчи DN15 Прилагодливи Машки Конец Водата Плови Сензор Хидраулика, Pneumatics

Това е достапна
DEN 645.36
Количината на стоката:

Плови вентили се користи стап и плови топката прикачени на вентил shutoff рачката за да се контролира.Широко се користи во магнетно ниво прекинувач и течни ниво мерења.Тоа има добри перформанси на отпорност на корозија и анти-деформација.Топката вентил се користи во цевководи да се отсечени, дистрибуција и промена на проток насока на медиумот.Телото е усвоен со висок квалитет на месинг материјал,и да се третираат со топла фалсификување на процесот, постабилна и издржливи.Нејзините применливиот медиум е вода, и може да издржи широк температура од 0~50. Спецификација : Материјал : месинг,од не ' рѓосувачки челик Применливиот медиум : вода режим на Конекција : Тема врска Работна температура : 0~50 Работен притисок : 0.1-0.8 MPa Номинален притисок : 1.6 MPa Тема : DN15 G1/2 Топка со дијаметар : 98mm/3.9 во Тежина : Околу.288g/10.2 оз Пакет листа : 1 x Плови Топката во собата.

Клучни карактеристики

Material:
brass,stainless steel
Applicable medium:
water
Connection mode:
Thread connection
Working temperature:
0~50
Working pressure:
0.1-0.8MPa
Nominal pressure :
1.6MPa
Thread:
DN15 G1/2
Ball diameter:
98mm/3.9in
Weight:
Approx.288g/10.2oz
Package list:
1 x Float Ball set :

Слични производи во категоријата