DIY 5D Дијамант Слика од Бројот Колекции, Куќа Одраз Пејзаж Круг Дијамант Уметност Целосна Вежба Дијамант Занаети за Дома Ѕид Оркестарот(13.7inch17.7inch)

DIY 5D Дијамант Слика од Бројот Колекции, Куќа Одраз Пејзаж Круг Дијамант Уметност Целосна Вежба Дијамант Занаети за Дома Ѕид Оркестарот(13.7inch17.7inch)

Това е достапна
DEN 143.52
Количината на стоката:

Примена на дијамантите е и релаксирачки и наградува.Тоа е исто така најдобриот избор за да испратите вашето семејство и пријатели како подарок за да се изразат твоите најдобри withes.Ве молиме рамка со очила или дрвени и висат во вашиот дом, како и за декорација adornments. 【 Стилски дома декор и најдобар подарок 】Нашите дијамант Сликарство Колекции може да ви помогне да направите вашиот обична куќа и соби стане vivifying.Процесот на вршење на круг дијамант сликарство е многу полесно.Завршувањето тоа во вашето слободно време и да виси на ѕидот ќе се направи вашата соба да изгледа посебно.7 инчен Платно Големина : 35*45/13.Платно има специјална хартија со заштитен покривање.Ако било барањето за дијамант слики, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви помогнат во секое време.Тоа е слично на крстот бод везови и боја со број, освен тоа што наместо на користење на боја, дијамант сликарство користи мали, рамна, поддржан од rhinestones дијамант монистра да се создаде шарени и пенливи дизајн.Леплив слој е многу силна овозможувајќи за добра адхезија на дијаманти.Answer : ___________________________ Note : производот не се вклучени рамката. 【 Висока дефиниција платно】Висока јасна слика платно е водоотпорен, еко-пријателски.Како што се Божиќ подарок, роденденски подарок, свадба подарок, фестивал подарок и така натаму. 【100% Задоволство Гаранција 】Fundaful е професионална дијамант сликарство снабдувач.Дијамант сликата е занаетите што може да се доживее чувство на остварување.【 Полн круг вежби дијамант сликарство 】Дијамант е квантитетот ќе бидат испратени 15% ~30% повеќе.Децата исто така може да се добие многу на учење забава од тоа дијамант слики. Се применува соодветна сума на дијамант лепило на пенкало, стап соодветните дијамант. 【 Прави дијамант сликарство е релаксирачка активност 】Работи на дијамант сликарство може да ви помага да го однесете вашиот ум надвор вознемиреноста, се олесни вашиот тензии и да се намали стресот, се доживее чувство на остварување, да ја зголемат самодовербата, да се развие издржливост.Ние произведуваме дијамант слики за години и поддршка дијамант сликарство обичај.Дијамант сликарство комплет Круг Вежба дијамант вежба монистра, што го прави заврши уникатни уметнички дела, повеќе сјајна и живописни.Дијамант сликарство е лесно и пријатно активност за crafters и млади и стари.

Клучни карактеристики

Picture Size:
30*40/11.8inch*15.7inch
Canvas Size:
35*45/13.7inch*17.7inch
About Diamonds:
Diamond Type:
Round Diamond
Drill Area:
Round Full of Embroidered Diamonds
About diamond quantity:
with 20%-30% more quantity of diamond, absolute enough
Application:
home/hotel/office decoration & gift :
DIY Diamond painting production steps:
1. Open the box and check the diamond draw special tools. :
2. View the diamond color, arranged in order of coding. :
3. Apply a proper amount of diamond adhesive to the pen, stick the corresponding diamond. :
4. According to the corresponding color code stick the diamond onto the corresponding canvas. :
5. When completed, use a heavy book or your hand to press the diamonds to ensure it's strength. :
Note:
The product not included the frame. It is just a rolled canvas. :
Please frame it by glasses or wooden and hang in your home as for decoration adornments. :

Слични производи во категоријата