MORESENSOR Потпис Серија 315MHz TPMS Гуми Притисок Сензор 4-Pack | Preprogrammed за Одберете 25+ Јапонски Бренд Модели | Замена за 42753-STK-A04 | Менгеме-во | NX-S072-4

MORESENSOR Потпис Серија 315MHz TPMS Гуми Притисок Сензор 4-Pack | Preprogrammed за Одберете 25+ Јапонски Бренд Модели | Замена за

Това е достапна
DEN 2158.80
Количината на стоката:

Научите Подготвени : Нашата preprogrammed гуми сензор доаѓа подготвен да бидат спарени за да можете да компатибилен возило, ве молиме да користите Дел Пронаоѓач, за да се потврди fitment.Она што е Научите : Сите нови сензори се потребни научите постапка за да се спарите со возило, ве молиме обратете се до вашиот сопственикот прирачник за стандард научите настава.Одлична јачина на Сигналот : Одговара на сите видови на патнички возила, докажани да работат на custom size тркала и гуми.Солидна Квалитет : просечниот животен век (траење на батеријата) на нашиот сензор е 5-8 години, како и сите други електронски и mechincal компоненти.Ќе се ОПФАТЕНИ : MOREsensor Singature Серија доаѓа со 3 Година ограничена гаранција, ве молиме контактирајте со нас за повеќе информации.MORESENSOR Потпис Серија TPMS Sensor Product Highlights1. Широк спектар на работа температура : -40°C до 115°C2. МАКС Притисок Спектар – 125 psi3. Водоотпорен Рејтинг - IP674. За сите времето користете компатибилен со редовни гуми и зима tire5. Подготвени да го спарите - о. е. директна замена на сензор кој работи иста како фабрика ones Pre програмирани за следните vehicles2007-2013 MDX2007-2012 RDX2007-2014 TSX2009-2015 Pilot2007-2014 FCX Clarity Check листата пред купување preprogrammed / direct-одговара sensor1. Радио фреквенција за TPMS, 315 MHz или 433 MHz2. Вашето возило да се направи, модел и year3. Вашето возило производство year4. Двојно проверете сензорот компатибилност со користење на Дел Пронаоѓач[ВНИМАНИЕ]1. TPMS инсталација и научите бара пристојно искуство и knowledge2. Секогаш проверете нов сензор пред да ја отстраните гуми да се избегнат непотребни труд cost3. Бидете сигурни да го задржи твојот TPMS сервисирање алатка или скенер за ажурирање во тек со најновите софтвер/firmware4. Не се обидувајте да го инсталирате/пар гуми сензор, без TPMS алатка или научите настава***Испратете ни порака за да се потврди fitment пред ставање на вашата нарачка може да ја намали вашата шанса за нарачување ред сензор***.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата