Роберт Производство RM292 Серија Боби Серија Месинг Минијатурни Вентил и да Плови Собранието, 1/4 Компресија Крило Орев, 125 psi Притисок, 3/64 Orifice

Роберт Производство RM292 Серија Боби Серија Месинг Минијатурни Вентил и да Плови Собранието, 1/4 Компресија Крило Орев, 125 psi

Това е достапна
DEN 624.24
Количината на стоката:

Националните санитарни фондацијата наведени како храна услуга опрема.Нерѓосувачки челик рака.Најмалите вентил и да плови собранија. 125 psi максимална влезот притисок. 175 степен F максимална температура.Дувачкиот минијатурни вентил и да плови собранието.Националните санитарни фондација (NSF) се наведени како храна услуга опрема.Стандард на сигурност во индустријата за многу години.Максимална температура 175 степен F. Најмалите вентил и да плови собранија.Нерѓосувачки челик рака и полипропилен плови вклучени. 125 psi максимална влезот притисок. 1/16" Orifice големина.Вертикална влезот врска : 1/4" компресија крило орев месинг тело.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата