Diydeg Лабораторија Crucible Plier, Crucible Менгеме, Графит Хемиски Нерѓосувачки Челик Топење 24cm за Одредување на Одржување Накит Алатка Хемиски Инструмент

Diydeg Лабораторија Crucible Plier, Crucible Менгеме, Графит Хемиски Нерѓосувачки Челик Топење 24cm за Одредување на Одржување Накит

Това е достапна
DEN 230.16
Количината на стоката:

Вообичаен хемиски инструмент на грчевито држејќи се еден crucible, или држи цврста материја греење или горење.Одлично за фрлаат сребро, злато или слични метали од crucible.Против пролизгување на вилицата дизајн костец на crucible цврсто, нема лесно да се лизга.Загрејте ја тонг пред употреба, во случај на совет на тонг пукнатини.На тонг е направено од нерѓосувачки челик, анти- ' рѓа, анти-корозија, издржливи.Карактеристики : тонг е направено од нерѓосувачки челик, анти- ' рѓа, анти-корозија, издржливи.Против пролизгување на вилицата дизајн костец на crucible цврсто, нема лесно да се лизга.Вообичаен хемиски инструмент на грчевито држејќи се еден crucible, или држи цврста материја греење или горење.Одлично за фрлаат сребро, злато или слични метали од crucible.Загрејте ја тонг пред употреба, во случај на совет на тонг пукнатини.Спецификации : Материјал : Не ' Рѓосувачки Steel Color : Прикажува Како Pictures Length : Прибл. 24cm / 9.45 inch Max Отворање : Прибл. 20cm / 7.87 inch Weight : 103g Type : Накит Алатки & Equipments Package Листа : 1 * Crucible Tong Notice : Сите мерења се приближуваме и може да има мали разлики.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата