Екструдиран Игри Гајби Буриња и Градите

Екструдиран Игри Гајби Буриња и Градите

Това е достапна
DEN 479.76
Количината на стоката:

ЕКСТРУДИРАН ИГРИ ТЕРЕН ГРУПИ се дизајнирани да бидат во однос на приказна линии и функционална за фантазија игра - што ги прави идеални за на маса-топ играње на улоги кампањи.НАПРАВЕНА СО НЕВЕРОЈАТНИ ДЕТАЛИ и елегантен талент.Нашите Минијатурни Терен доаѓа подготвен да се користи директно од кутијата.Не сликарство потребно.ИЗГРАДБА на ВАШИОТ ИГРА СВЕТОТ – Понекогаш треба визуелно претставување на областа вашиот авантури се во.Важноста на донесувањето на твојот свет живот, не може да се преценети.ПРИЗНАЕНИТЕ 28 мм СКАЛА за фантазијата игри.Погоден за D&D и други пожелно tabletop улога играат игри.ПРОИЗВЕДЕНИ ВО АВСТРАЛИЈА.Од срцето на шума за да длабочините на занданите, сепак ќе игра, ние го добивме ви покриени.Посета Екструдиран Игри е Продавница за да погледнете повеќе.Гајби, Буриња и Chests..by Екструдиран Игри Ова е сет со 24 парчиња на мешани големина и дизајн вклучувајќи ги следните Четиринаесет Гајби со седум различни големини и дизајн Шест Буриња со три различни големини Четири Градите, Две Големи и Две Мали Детали за Производот Оваа група е подготвена да се користи - Нема Слика е Потребно.Секој Гајба, Барел и Градите парче е единствен дизајн.Парчињата се изработени од композитен материјал, да даде премија текстура заврши.Секоја игра мат потреби растера терен и тие изгледаат и се чувствуваат како распрскување терен треба.Овој Сет е погодна за D&D, Pathfinder и многу други Tabletop Улога-играње Игри.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата