KwikSafety ТАЈФУНОТ Безбедност Подигнат 3 D-Прстен w/ Премиум Назад Поддршка | 1 Пакет, Pack 2, 4 Пак, Случај Пак, Комбо, Комплет

KwikSafety ТАЈФУНОТ Безбедност Подигнат 3 D-Прстен w/ Премиум Назад Поддршка | 1 Пакет, Pack 2, 4 Пак, Случај Пак, Комбо, Комплет

Това е достапна
DEN 1156.80
Количината на стоката:

СООДВЕТНО ОДГОВАРА, ПРАВИЛНО ИЗВРШУВАЊЕ : Точно се вклопи е од суштинско значење за правилно извршување.Нашите Kwik Safety ТАЈФУНОТ 3 D Full Body Безбедност Подигнат поддржува корисници во рамките на капацитет спектар на 130 за да 310 фунти (59 140 кг).Да се обезбеди соодветно право, бидете сигурни дека сите помине преку конекторите на сите 5 приспособување точки се поврзани и усогласени, нога и рамо ремени се сит, и градите ремени се во центарот на градите област.НАМАЛУВАЊЕ на СТРАВОТ ФАКТОР : 1 (Еден) назад грбната прстен и две (2) страна хип прстени се обезбеди функционалност на изградба работа.На страна прстени се за работа позиционирање цели; додека грбната прстен е првенствено се користи за падот апсење & можат да се користат за туристички ограничување или спасување.Назад поддршка и рамо paddings се додаваат во дизајн, со цел да се спречи повреда и да се обезбеди удобност ако падне биле да се случи.БЕЗБЕДНОСТ ДИЗАЈН ПОТРЕБИ : Ако падне биле да се случи, ние сакаме да се осигура вашата безбедност преку дизајнирање безбедно и сигурно со полно тело, темперамент.На товарот јазик тока ремени на нашите ТАЈФУНОТ 3 D Полно Тело, Подигнат е направен од чисто не-рециклирани синтетички материјал, кој има сила, стареење, абразија и отпорност на топлина која е еквивалентна или за супериорна во однос на полиестер, и е заклучување stitched и безбедно назад спојуваат.ANSI во СОГЛАСНОСТ : ANSI/ ASSE Z359.11-2014 : Сите наши Kwik Safety со Полно Тело, Harnesses биле подложени на ‘Квалификација и Потврда за Тестирање на Падот Заштита Производи’.Ова испитување се утврдува барања кои вклучуваат број на примероци за да се тестираат, опрема за тестирање за да се користи, за акредитација на лабораторија за тестирање и должностите и одговорностите на двете производителот и на лабораторија за тестирање.Приказ на Усогласеност Етикета/ Безбедност Етикета за повеќе информации.OSHA ОДОБРЕН : Occupational Safety & Здравство Администрација беше создадена од страна на Конгресот за да се осигура мажи & жени безбедна и здрава работна услови со поставување на стандарди и обезбедување на обука, информирање, образование и помош.Лична падот апсење систем е потребна кога се работи 6ft.или повеќе над пониските нивоа & обично се состојат од целото тело темперамент, со изјавата уред, lanyard и сидро точка.Изградба, Arborist, Прозорецот за Миење, Олук Чистење, Покриви, Пребарување и Спасување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата