RockDove Мажите Оригинални Две-Тон Мемориска Пена Пантофли

RockDove Мажите Оригинални Две-Тон Мемориска Пена Пантофли

Това е достапна
DEN 479.76
Количината на стоката:

Направени од иста природна гума се користи во трага работи патики, тие ќе ти прошетка до поштенско сандаче или на дворот без префрлување чевли.Па ние obsessively tweaked густина и цврстина рејтингот на нашиот пени да се создаде тој "слатка место" ниво : оној што нуди неверојатна удобност, но не толку многу амортизирање дека вие ќе се чувствувате како одење во жив песок.Денес, во срцето на секој Rock Dove пантофли е multilayered пена изградба—40-70 D мемориска пена притисок-одбележан со секој дел од plantar аспект, поддршка пена што додава цврстина, и анти-шок ЕВА слој.Користење на душекот мемориска пена, гел табани, анти-шок тапацир од пешачење чизми, и повеќе, ние дизајниран влечки со цел пријатна крајно уморни нозе.Гумен ѓон.Мемориска пена insole согласува да контурите на ногата за перницата мека удобност; поглезите, по долго ден на работа, или дека напорниот работен сопруг или Татко во вашиот живот со тоа што го дал својот уморни нозе добро заслужен одмор.Големина : 11-12 | Боја : Темно Сива/Сино Промоции може да варира во зависност од големината/боја.Ние именуван нашите влечки по повеќето секојдневни птица знаевме, рок dove (гулаб) често се гледа strutting на boardwalks на Санта Моника Пјер.И со текот на времето тие треба за нешто што е лошо за исчезнати, не во своето време освојување на отворено но во нивните животи во домот и на квалитетот на внатрешна чевли да конзола нивната висока-километражата, патека-уморен нозе.Во 2004 година, ние допре до локалните спиење експерти во Лонг Бич Душек Компанија на изворот на нивната мемориска пена toppers, кои потоа се моделирани во табани.Лесно on/off ги стил пантофли со безбедна пета јака. Тие беа нашите клиенти, кога ние werent сепак пантофли компанија, но beachside работилница во Санта Моника, Калифорнија дека resoled пешачење чизми.Како нивните локални чевли cobbler, кога клиенти имале обувки потреби, тие дојдоа до нас.Не-означување и noiseless на двете плочи и тврдо дрво подови.Вафли поврзана горниот и кадифен поставата ги задржи нозете toasty топло сите зимски долго, без да се прави нив пот.Првиот Rock Dove влечки беа направени за отворено ентузијасти кои, дури и дома, активно, одберете options > shuffle во и надвор од куќата за работи и хоби.На овој ден, и нашето наследство на создавање на обувки како за повеќето исцрпени, авантура-wearied нозе живее.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата