Filterbuy 29x30x2 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (6-Pack, Платина)

Filterbuy 29x30x2 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (6-Pack, Платина)

Това е достапна
DEN 1031.76
Количината на стоката:

29x30x2 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 28.5 x 29.5 x 1.75 инчи).MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со MPR 1500-1900 & FPR 10) се заштитува домови оптимално со апсењето 98% од воздушни честички без да се влијае на протокот на воздух.Висок-квалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни честички и продолжува производи животниот век за 3 пати поголема од онаа на fiberglass модели.Индустриски одделение пијалаци одбор рамки со двојна жица backings надмине стандард картонски дизајни.Сите компоненти се произведуваат во сад и дизајниран со рециклира материјали.На Filterbuy замена на филтер за воздух 29x30x2 (вистински мерења : 28.5" x 29.5" x 1.75") гарантира дека вашите печки, клима уред, или HVAC систем е циркулираат на најчистите воздухот е можно да помогне да се зачува вашиот буџет и здрав начин на живот.Болница-одделение MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со Здрав начин на Живот Крајната Алерген Одбрана MPR 1500 - 1900 & FPR 10) се препорачува ако имате респираторна болест (како што се астма), поради неговата способност да стапица 98% од воздушни честички, заштита на вашиот дом или бизнис од бактерии, чад, смог, остатоци, lint, полен, мувла, првут, како и други форми на прашина без да се влијае на протокот на воздух.Висок-квалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни честички и продолжува производи животен век од страна на три пати поголема од онаа на fiberglass модели.Плус, нашите индустриски одделение пијалаци одбор рамки се спарени со двојна жица backings кои значително го надмине традиционалната картон композиции со подобрување на структурните интегритетот со нивната способност да издржат температури до 200 степени Целзиусови.Инсталацијата е, исто така, направи едноставно со додавање на лесна-за-разбере стрелките дека ќе помогне во идентификацијата на насоката на проток на воздух, а потоа начинот на филтерот треба да биде ставен.На врвот исклучување на сите наши компоненти се 100% произведена во сад и дизајниран со рециклира материјали, обезбедување на еко-пријателска алтернатива за подобрување на вашиот квалитетот на воздухот.Filterbuy : Диши Слободно!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата