KSP-CBM024-КП| Full Coilover Систем | Намалува Возило & Зголемува Ракување

KSP-CBM024-КП| Full Coilover Систем | Намалува Возило & Зголемува Ракување

Това е достапна
DEN 620.88
Количината на стоката:

36-начин прилагодливи амортизацијата.Electroplated тело за дополнителна заштита од корозија и ' рѓа.Pillowball врвот на планината за зголемување на управниот чувствуваат.Monotube висок притисок дизајн за подобри перформанси и топлина дисипација. 12-месечен ограничена гаранција.Ksport Kontrol Про се Целосно Прилагодливи Coilover Колекции обезбеди крајната во суспензија технологија за вашето возило, и на улица или во песна. 36 нивоа на dampening прилагодување им овозможи на фино подесување на амортизерите за да одговараат на двете ракување и удобност потреби.На dampening прилагодување менува компресија и се враќа истовремено, за поефикасно и user-friendly setup промени.Перница топката врвот месеци во предниот и задниот дел на некои апликации им овозможи возилото да се инсталира и подесување на ОЕМ спецификации.Ksport е патентиран горниот перница топката планината нуди исто ниво на прилагодливост и перформанси, но овозможува усогласеност, кои често се бара од висока побарувачка кочење апликации.На соодветните модели, pillowball горниот месеци понуда camber прилагодување, заштеда на потребата за посебен, одделен camber комплет.За ентузијасти кои сакаат на крајната во прилагодливост, Ksport напредна горниот перница топката планината се достапни на некои апликации, давање на опцијата за одделни camber и рициново прилагодување.Повеќето апликации користат на прилагодливи пониски планината, што значи висина прилагодливост, без губење на суспензија патување, проблем се најде во многу coilover системи на располагање денес.Месеци и повеќето парчиња во coilover систем се дизајнирани од 6061 палка на алуминиум, компонентите се лесни, трајни, и ' рѓа отпорни.Челик шок тела се electroplated со цинк да одолее на ' рѓа и да се заштити од елементи.Шок или кочење valving за секое парче се исти соодветно на пролет стапка, давајќи супериорен возење квалитет и сигурност.На Ksport систем користи monotube дизајн во која на нафта и гас се одделени во цилиндар.Кога во споредба со твин цевка изградба, monotube дизајн dissipates топлина побрзо и рамномерно, им овозможува на пофини dampening прилагодувања, и бара повеќе скап процес на дизајн.На Ksport Kontrol Про Coilover систем е дизајниран со професионална road трки во умот, нуди исклучително висока вредност и перформанси.Еден од нашите најпопуларни системи, Ksport Kontrol Про Coilover Комплет обезбедува крајната во суспензија технологија за вашето возило и на улица и во песна.Со 36 нивоа на амортизацијата на вредноста, Kontrol Pro ви овозможува да се совршено да бирате во вашиот систем и за ракување и удобност.Покрај тоа, пригушувањето на вредноста менува компресија и се враќа истовремено за повеќе ефикасен и лесен за подесување промени.Повеќето апликации користат на прилагодливи пониски планината која им овозможува на висина прилагодливост, без губење на прекин на патувањето.За оние кои бараат намали став како и подобрено ракување и одговор во исклучително висока вредност на Ksport Kontrol Про систем е совршен избор.Со 36 нивоа на амортизацијата на вредноста, Kontrol Pro ви овозможува да се совршено да бирате во вашиот coilover систем за двете ракување и удобност.Покрај тоа, пригушувањето на вредноста менува компресија и се враќа истовремено за повеќе ефикасен и лесен за подесување промени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата