Bayou Класичен 3066A 30-Четвртиот Отворено Турција Fryer Комплет

Bayou Класичен 3066A 30-Четвртиот Отворено Турција Fryer Комплет

Това е достапна
DEN 4533.12
Количината на стоката:

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Турција fryer за полнење; вклучува 30-четвртиот stockpot и отворено шпорет на гас.Алуминиум и леано железо конструкција за високо-квалитетно извршување; 10-PSI регулаторот.Перфорирани живина управување со зграби кука за безбедно отстранување на турција од тенџере.Vented капак; 12-инчен нерѓосувачки термометар; 1-унца леќата инјектор.Мерки за околу 33 страна 16 од 16 инчи целосно состави.Опис на производот На Bayou Класичен Отворено Готвење Систем е од суштинско значење точка е потребно кога се забавни на отворено!На 30-Четвртиот Stockpot беше специјално дизајниран за пржење целата мисирки.На високи, тесни патентиран дизајн бара помалку масло за готвење од стандарден stockpot.На перфорирани покрена живина рек им овозможува на масло за готвење за да циркулира рамномерно кога пржење, спречување на дното од жешкото.Го зграби кука обезбедува начин за безбедно да вметнете и отстранете живина врело масло за готвење.12" не ' Рѓосувачки Челик Длабоко Фрај Термометар е совршен за одржување на константна температура на масло за готвење кога пржење.Специјално дизајниран за пржење целата мисирки, оваа 30-четвртиот отворено stockpot кружи нафта за дури и готвење температури и нежна, сочно месо.Комплет вклучува голем 12-инчен нерѓосувачки челик, длабоко-срј термометар за доследно температури.Еден перфориран живина управување со зграби кука го прави лесен за безбедно вметнување и отстранување на турција.Гас режач со леано железо реверзибилна решетки дава исклучителни готвење перформанси, додека цврсти нозе се обезбеди оптимална стабилност.Изградена од комерцијални одделение алуминиум и леано железо, на fryer комплет нуди комерцијални одделение готвење перформанси со лесна преносливост.На високи, тесни дизајн троши помалку масло за готвење од стандардните stockpots.Совршен за кампување, RVs, tailgating, дворот готвење, или за поедноставување на денот на Благодарноста, комплет, исто така, вклучува 10-PSI регулаторот, а vented капак, и 1-унца леќата инјектор.Во тенџере мерки стои 18-1/2 инчи висок и 14-1/2 инчи широк, и е загреана со 16-инчни режач. Брајан Olson.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата