Мотоцикл 13000 ВРТЕЖИ во минута Tachometer Колосек, Универзална DC 12V LED Светлото Бројач на вртежи Еден Цилиндар Carburetor Мотор Модифицирани Брзинометар, Одговара за АТВ Хонда

Мотоцикл 13000 ВРТЕЖИ во минута Tachometer Колосек, Универзална DC 12V LED Светлото Бројач на вртежи Еден Цилиндар Carburetor Мотор

Това е достапна
DEN 407.76
Количината на стоката:

????【ЖИЦИ Три кратки жици, зелени жица е поврзан со заштитно јаже, црна жица е поврзан со моќта / палење позитивен пол, и Жолта / црна жица е поврзан со моторот сигнал.На tachometer може да се прикаже до 13000 вртежи во минута на екранот и е универзален 12 V DC мотор за струја. ????【TACHOMETER ЗАМЕНА】Универзален мотор електронски tach метар мерач е погоден за повеќето 12 V DC мотор, како на Хонда, Suzuki, Јамаха, Kawasaki, итн.Директно замени за стари или скршени еден.Ова е практична замена додаток за мотор tachometer. ????【АЛУМИНИУМ ШКОЛКА】Оваа LED светлото tachometer електронски tach метар мерач се рафинирани во процесот на производство.По строги материјал скрининг, тоа е направен од висок квалитет на алуминиум.Алуминиум домување направи тоа shockproof и отпорен на корозија. ????【ОСВЕТЛУВАЊЕ ДИЗАЈН】Овој мотор tachometer е различен од традиционалните tachometer инструмент.Таа донесува LED осветлување дизајн.Можете лесно може да се прочитаат податоците за инструмент, без разлика што се вози преку темна места или во текот на ноќта. ????【ВИСОКА ЧУВСТВИТЕЛНОСТ & ПРЕЦИЗНОСТ】Кога ќе го замените стариот или скршени tachometer и инсталирај го на вашиот мотоцикл, тоа ќе се прикаже правилно според брзина кога возите, и се одразуваат на возење брзо со висока чувствителност, која ќе ви донесе пријатно возење патување. [Две Долги Жици]Црвениот Долга Жица е поврзан со позитивниот пол(за светилка) и Црна Долга Жица е поврзан со негативен пол(за светилка). [Три Кратки Жици]Црн Краток Жица е поврзан со заштитно јаже, Зелени Краток Жица е поврзан со моќта / палење позитивен пол, и Жолта / Црн Краток Жица е поврзан со моторот сигнал.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата