Повик На Дивината Оригиналниот Саундтрак

Повик На Дивината Оригиналниот Саундтрак

Това е достапна
DEN 1559.76
Количината на стоката:

Intrada, во асоцијација со 5 Мачка Studios, објавува CD ослободување на 20-от Век Studios' 2020 филм на Повикот на Дивината.За ова отворено авантура, композитор Џон Пауел напиша гол за 90-парче оркестар плус 60-говорен хор.Резултатот понекогаш доловува folksy, дива земја поставување на акција (вработување не помалку од 12 banjos од време на време), но, исто така, засилувачи до големи возбудувања и епски обемот бара од страна на огромен приказна на лојалност и конфликт.Некогаш, голема борба помеѓу човекот, животните и природата propels и приказна и резултат заедно.Пауел има длабоки страст за кучиња изработка на овој филм лесен избор за него да се освојат и неговата љубов е јасно чувствува низ резултат.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата