BESTOOL Пневматски Мушка Прекинувач Тешки Гуми Промена Алатка за Автомобил, Камион, Трактор, Трева, АТВ, RV, Голф Количка

BESTOOL Пневматски Мушка Прекинувач Тешки Гуми Промена Алатка за Автомобил, Камион, Трактор, Трева, АТВ, RV, Голф Количка

Това е достапна
DEN 5519.28
Количината на стоката:

Автомобил мушка прекинувач универзална мушка прекинувач за автомобил, камион, трактор, трева, АТВ, RV, голф количка и повеќе.Нема потреба за хидраулична пумпа.Loosens гуми мушка од rim со потпора.Стегање на вилицата со две прилагодливи поставите завртка за подобар стисок на широк спектар.Одлични за работа на гума, без отстранување на воланот од тракторот.Работи со импакт клуч и воздух или ratchet клуч.Лесен за употреба со едноставни рачни алатки, 1 лице операција.BESTOOL Пневматски Мушка Прекинувач е универзална и функционира на широк спектар на гуми и тркала комбинации од косилка до трактор гуми.Оваа рачни мушка прекинувач работи на повеќето единствен и 3-парче тркала.Работи со воздух влијание или батеријата влијание клуч и/или воздух ratchet клуч.Не хидраулична пумпа се потребни за да функционира оваа алатка и нема потреба да се отстрани тркало да се пробие на мушка.Специфична операција : .Чекор 1. Изберете било воздух влијание или воздух ratchet.Воздушно ratchet се смета за тешко да се постигне места.Чекор 2. Вметнете Влијанието алатка контра-стрелките на часовникот кон справувањето кука вози гром и да започне да Влијаат на алатка во позиција, го користите да се справи со водич на wedged нозе помеѓу рамката на работ и гуми мушка.Чекор 3. Влијанието на диск гром додека алатката е во исправена положба и оптоварување нозе се обезбедени помеѓу мушка и rim.Чекор 4. Влијанието на оптоварување нога вози топ контра-стрелките на часовникот, додека таа ленти гуми мушка бесплатно на раб.Чекор 5. Се повлече нога од страна на обратен влијание на оптоварување нога, а потоа се повлече справувањето кука со обратен вози болт, конечно, отстранување алатка од страна на rim.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата