Големата Точка на Среќа Среќен Kwanzaa - Виси Вертикална Хартија Вратата Банери - Африкански Наследство Празник Ѕид Декорација за Полнење - Внатрешна Врата Оркестарот

Големата Точка на Среќа Среќен Kwanzaa - Виси Вертикална Хартија Вратата Банери - Африкански Наследство Празник Ѕид Декорација за

Това е достапна
DEN 479.76
Количината на стоката:

Среќен Kwanzaa Внатрешна Врата Оркестарот ВКЛУЧУВА : 10 тешки-должност хартија парчиња, за да се создаде 3 вертикална банери и 10 јарди бела 2mm сатен кабелот.Лесно собранието е потребно.ЗАБАВНО ПАРТИЈА БАНЕР : Вертикална виси на вратата банери ќе се создаде дека wow-фактор на вашиот Африкански Наследство Одмор партија.Висат на влезот на вашиот настан, во текот на храна или подарок маса, или отворена ѕид простор да се создаде забава фокусна точка.ЅИДОТ ДЕКОРАЦИЈА за ПОЛНЕЊЕ : Сите банер знак парчиња ГОЛЕМИНА 7.5 инчи широка x 10.75 инчи.Секое парче има пред-намалување на дупки за лесно DIY виси со вклучени 10 метри од белата 2mm сатен кабелот.Овој DIY банер оркестарот комплет овозможува да изберете растојанието помеѓу секое парче и string на cording преку на вашиот посакуваната должина.Јасно лепило налепници се исто така вклучени за да се обезбеди cording на задната страна на секој банер парче.ПРЕМИУМ ПАРТИЈА МАТЕРИЈАЛИ : Среќен Kwanzaa виси вертикална вратата банер декорација парчиња се професионално печатени еднострани на тешки-должност cardstock хартија.Секој банер парче е индивидуално прегледан и внимателно спакуван со рака.Афроамериканец ѕид декорација за полнење бара некои лесно собранието.Следете број на секвенца на задната страна на секој банер парче и едноставно string вклучени cording преку пред-намалување на дупки.НАПРАВЕНИ ВО САД : Среќен Kwanzaa хартија вратата банер декорација за полнење е произведен и дизајниран во нашата Висконсин објект со користење на материјали кои се Направени во САД.Ова мора да се има на партијата декорација ќе биде совршен допир за да го завршите вашиот Среќен Kwanzaa.Брзо собрание секоја вертикална виси банер со вклучени cording и инструкции.Секој банер парче е нумерирани во низа, што го партија украсување лесно, дури и во последен момент водителка.Се користи како добредојдовте банер на влезот на вашата партија или висат над гостин седиште.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата