FilterLot 12x24x1 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (6-Pack)

FilterLot 12x24x1 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (6-Pack)

Това е достапна
DEN 367.20
Количината на стоката:

Конструиран и дизајниран за голема сила и цврстина.Типична Зграда Апликација : Станбени и Комерцијални.Pleated дизајн за филтер медиумите, обезбедува голема површина за поефикасна филтрација, додека одржување на струење отпорност на ниски.Вистинската Големина 11 1/2 x 23 x 1/2 3/4 инчи.НАПРАВЕН ВО САД!Произведени од страна на Американски работници, и со користење на 100% Американската направени компоненти.Чист Воздух!Нашите филтри се оптимално се користат за станбени и комерцијални единици.ДОЛГ ЖИВОТЕН ВЕК!FILTERLOT HVAC филтри се направени од pleated филтер медиумите и обезбеди одлична филтрација.ВИСОК КВАЛИТЕТ!Филтер рамки се направени на пијалаци одбор, отпорен на влага и висока температура.Pleated филтер медиумите обезбедува значително поголема particulate фати ефикасност од стандардните fiberglass филтри.Висок степен на поцинкуван проширен метал е ламинат на воздухот излезете од страна на филтерот за да се одржи pleat стабилност и сила за време на работата.Фабрика Директни Цена!Обичај & Стандардна Големина Pleated Филтри за Воздух за конкурентни цени и слободни, брза испорака.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата