НИ Мајчин Wildflower Семе Бомби за Pollinators (50 Парчиња). Регионален Wildflower Микс Семе Топки за Герилски Градинарството (Југозапад)

НИ Мајчин Wildflower Семе Бомби за Pollinators (50 Парчиња). Регионален Wildflower Микс Семе Топки за Герилски Градинарството (Југозапад)

Това е достапна
DEN 420.00
Количината на стоката:

АТРАКТИВНИ НИ МАЈЧИН PERENNIALS Не-ГМО, пестициди и herbicide слободни.НАУЧНО РАЗВИЕНА ПОЧВАТА : Мешавина на одржливо извори ѓубриво и железо, богата со глина.ЛЕСЕН за употреба мајчин wildflower градини, дворот живеалишта, и pollinator поддршка.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Содржи повеќе семиња по топката и на есенцијални хранливи материи и микроорганизми за оптимално ртење и раст.Материјал Тип : Југозапад.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата