HJGarden 8Pcs Круг Винил Крајот Капи 1 инчен/25мм ПВЦ Флексибилни Заштитник Пластични Мека Гума Покритие за Мебел Нога Пост Цевка Цевка, Црна

HJGarden 8Pcs Круг Винил Крајот Капи 1 инчен/25мм ПВЦ Флексибилни Заштитник Пластични Мека Гума Покритие за Мебел Нога Пост Цевка

Това е достапна
DEN 191.76
Количината на стоката:

Тоа е погоден за 1inch OD круг цевки или цевки (надворешен дијаметар) и може да се протегала до 1/16inch да се постигне блиску одговара без кинење или разделување. 1inch високи/длабоки да се обезбеди безбедно одговара.Овој сет од 8 завртка заштитен ракав капи црна мека ПВЦ шише капи можат да го издржат шок злоупотреба и остри временски услови за да се обезбеди години на заштита.Нашите флексибилни крајот капи се многу погодни за да се спречи носат на кујната или дрвени подот, како флексибилни заштитна печат за метален стол совети, градинарски мебел, клупа нозе, бар столици, итн.Или покривање на сите тркалезни прачки или дупки.Овие лесен-за-инсталирајте 1.0-инчен push-во опфаќа може да се користи како долгорочно решение за многу дома, на отворено, и морски приклучните проекти, вклучувајќи замена на оградата огради, челик врата огради, столбови/арматурата или ковано железо капи, навој завртки, навртки или ореви за безбедност и центар капи Обвивка или завршувањето на секој круг цевка.Јаглерод челични цевки се склони да ' рѓа од двете страни на цевка бидејќи слој/бои на двете страни е лесно да се оштетат.Винил капи можат да се заштитат овие завршува со покривање, лизгање и кинење, и тие, исто така може да го блокира водената пареа до одреден степен.Спецификација Име : Завртка заштита ракав капа Боја : Црна Материјал : Гума Внатрешен дијаметар : 25мм/1inch Висина : 25мм/1inch Овие лесен-за-инсталирајте 1-инчен push-во опфаќа може да се користи како долгорочно решение за многу дома, отворено и морски приклучните проекти, вклучувајќи замена на оградата огради, челик врата огради, столбови/арматурата или ковано железо капи, навој завртки, навртки или ореви за безбедност и центар капи Обвивка или целосно некој круг цевка проект.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата