KwikSafety (Шарлот, NC) КОБРА 30' Челик Кабел Само Retracting Спас (НЕ МЕТЕЖОТ) ANSI OSHA SRL Алуминиумски Домување Snap Кука Стигнале Падот Апсење Заштита на Безбедноста Yoyo Кров на Град?

KwikSafety (Шарлот, NC) КОБРА 30' Челик Кабел Само Retracting Спас (НЕ МЕТЕЖОТ) ANSI OSHA SRL Алуминиумски Домување Snap Кука Стигнале

Това е достапна
DEN 7199.76
Количината на стоката:

НЕМА да се ГЛЕДА & ТЕШКИ ДОМУВАЊЕ – Никогаш не се грижите за вкусовите или добивање испреплетени во Kwik Safety КОБРА 20 ft и 30 ft (Класа Б) Само Retracting Lifelines.Овие падне заштита старатели имаат 3/16" не-протриване поцинкуван челичен кабел кој лесно retracts во својата тешка должност, заштитна алуминиумски домување, и текстура зафат за лесно ракување.Инстант заклучување техника и брз сопирачки систем ќе се фати во она што се чувствува како нано, за време на втората случај на пад и да се ублажи ударот.ВРТЛИВАТА ВРВОТ, 1 SNAP КУКА, 1 ПРЕСВРТ ЗАКЛУЧУВАЊЕ КОНЕКТОР – КОБРАТА SRL линија е компатибилен со било D-Прстен темперамент и безбедност водител на рака, како дел од вашиот падот заштита за полнење!Челик snap кука е авто-заклучување (без rollout тука!) и има една врата сила на 3,600 lbs.Тешка должност, пресврт за заклучување од челик carabiner клип со завртување врвот помага со леснотија на работа и го спречува извртување спас.Со помош на овие компоненти, и на 20 ft и 30 ft КОБРА SRL во просек имаат апсење на сила од 900 кг.ANSI ТЕСТИРАНИ од СТРАНА на 3 ЛИЦА (Уникатна да Kwik Safety Производи) – КОБРАТА SRL серијата (и Kwik Safety други падне заштита) е квалитет проверуваат и тестираат од страна на 3 лица акредитирани лабораторија за тестирање.На КОБРА не е водечки раб, и има капацитет од 130 – 310 кг., во согласност со ANSI/ASSE Z359.14-2014. Жолта цинк елоксирани челик snap кука е во согласност со ANSI.Z359.12 стандарди.Kwik Safety ги добива сите на нивните производи ANSI тестирани, додека поголемиот дел од другите безбедносни компании не и на своите купувачи, пазете се.БЗР во СОГЛАСНОСТ (се Задржи OSHA на Ваша Страна) – се Стави на КОБРА SRL на frontlines на било кој проект каде OSHA согласност е потребна.Може да се користи за качување на покрив или скала, изградба, кров на работа, олук чистење, инсталација, стрмни покриви, инспекција, одржување, ветерни електрани, комуникација кули, резервоари за вода, бунари, брод дворови, местење, прозорецот за перење.Се користи од страна на железо & челик работници, roofers, linemen, инженери, инспектори, надзорниците, техничари, индустриски сликар.ПАДОТ ЗАШТИТА СТАРАТЕЛ – Со КОБРА, ќе сакаат да го освојат височини, како висок како врв на Малта!Kwik Safety производи се со гордост дизајниран & испратени од Шарлот, КООРДИНАТОР, САД.Нашите Шарлот-базирани тим брзо ќе се одговори на сите и на сите ваши прашања и грижи за вашата цел во англиски или Español (línea де vida autorretráctil, seguridad yoyo).Kwik Safety производи се премиум стилски безбедност на производи дизајнирани од страна на Американците со Американскиот Стандард на ниво на квалитет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата