Creality Ender 7 Core XY 3D Печатач,Висока брзина на печатење и прецизност, Прилагодена брза моќ моторни и голем волумен млазницата, метал двојна екструдер,Carborundum стакло креве?

Creality Ender 7 Core XY 3D Печатач,Висока брзина на печатење и прецизност, Прилагодена брза моќ моторни и голем волумен млазницата,

Това е достапна
DEN 17496.00
Количината на стоката:

【Нов пробив на брзина】-Нормална брзина на печатење на Creality Ender-7 3d печатач е до 250mm/s, Што е речиси 50 mm побрзо од претходните модели и тоа нема да revolutionise на 3 D печатење индустриски стандард.Тоа е врз основа на двојна мотори кои работат во паралела, што ги прави да се координираат со едни со други за да се постигне највисок прецизност.Покрај тоа, неговата прецизна линеарна пруга ќе го намали отпорот на движењето на минимум, кои ви даваат највисок прецизност и брзина на движење. 【Core XY 3 D Печатач Дизајн】-најголемите предности на Ender 7 Core XY принтери се дека тие може да се печати побрзо, без да остават зад артефакти во вашите печатење.На Core XY дизајн има сите stepper мотори фиксни, и не печати кревет се движи вертикално.Ова значи дека toolhead е само дел од печатач кој се пресели во еден забележлив брзина со значителна маса, и затоа многу помалку вибрации се случува така што на Core XY печатач е способен за многу повисока печати брзина. 【Созд вашиот голем проект】-Ова Ender 7 3 D печатач не е нужно нешто за апсолутни почетници.Најверојатно ќе биде во можност да се изгради во 45 минути, ако веќе имаат некои искуства со 3 D печатење.Новиот Creality Ender 7 печатач мерки 250 x 250 x 300 см, со топол кревет развиена со carborundum стакло.Нејзиниот топол кревет простор да се зголеми на 4000 кубни mm.Со својот полн метал двојна екструдер тоа ви дава голема сила на истиснување постигнување униформа, континуирана и стабилна филамент. 【Двојна ладење фанови】-Ender 7 опрема со двојна фанови да се постигне побрзо ладење во брзински печатење.Благодарение на својата ладење фанови со уникатни пеперутка во облик на крило канали, новиот Ender исто така ги зема во 169% повеќе воздух отколку претходните модели, обезбедување со ладење се потребни за да се обезбеди квалитет на печатење, додека нејзините кориснички млазницата е способен да држи до 50mm3 во рамките на своите топи комора, овозможувајќи да се хранат материјал без проблеми, дури и кога се печати при високи брзини. 【Гаранција и Сервис】Професионална услуга по тим,Ние обезбедуваме 1-годишна гаранција на принтерот и животниот век на техничка поддршка .Ако ви треба замена дел, ние ќе достави до вас од нашите НИ складишта.Ако имате било каков проблем во врска со нашата 3d печатач,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Creality 3 D е професионална 3d печатач производителот, специјализирана во областа на интегрирање на 3d печатење софтвер истражување, 3d принтер дизајн и 3d печатач дистрибуција & reselling како целина.Creality Ender 7 3d печатач ужива висока брзина на печатење од 250 мм во секунда—кога многу од хомогена производи го носат брзина на печатење од 200 мм или 150mm во секунда, тоа неверојатно супериорна нив, поставување на уште еден нов репер за печатење индустрија.На нарачана 42-60 високи перформанси stepper мотор е погоден за солиден учинок обезбедува висока-брзина на работа.Дизајнот на Ender 7 потсетува на величествен и свечена стилот на антички Римски столбови и нуди совршена комбинација на класичната уметност и современа технологија.Целосно оптимизиран режење пат динамички се прилагодува на движење со забрзување и забавување на алгоритам за ефикасно обезбедување квалитет и ефикасност на печатење процес.Филамент сензор и да продолжите со печатење функција.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата