QTY3 VMAX MR107-85 12V 85AH AGM Длабоко Циклус Група 24 Батерии за MotorGuide SW109 ХТ Дигитални Saltwater Transom Планината 109lb 36V Контрола Мотор

QTY3 VMAX MR107-85 12V 85AH AGM Длабоко Циклус Група 24 Батерии за MotorGuide SW109 ХТ Дигитални Saltwater Transom Планината 109lb

Това е достапна
DEN 17279.28
Количината на стоката:

Три 12 Volt 85ah Група 24 Високи Перформанси Морски AGM Длабоко Циклус Батерии.СЕКОЈ : 12 V 85 Ah; Димензии : 10.2"Lx6.6"Wx8.5"H (Висина вклучува терминали) Тежина : 55lb; 8mm терминали.Одржување Слободни Операција : нема потреба да се провери специфична тежина на електролити или додадете вода за да VMAXTANKS.Може да се монтира во било која позиција.Батерија Запечатени батеријата е отпорен на удари и вибрации.Високи перформанси AGM технологија за долготрајни сигурен моќ.Гаранција : 1 Година замена; 30 ден задоволство gauruntee.VMAXTANKS AGM БАТЕРИИ.ТЕШКО БАТЕРИИ ЗА ТЕШКИ АПЛИКАЦИИ.Срцето на VMAX е единствена физичка и хемиска структура на своите плочи.На специјален третман и процесот на производство тие се подложат на добивки ги единствена сигурност, сила и високи перформанси многу поголеми од оние на другите Pb-Ca плочи кои се користат во слична потрага производи.Користејќи го нашето специјално дизајнирани Апсорбира Стакло Мет (AGM) помеѓу VMAX плочи, додава до тоа многу физички и електрични предности кои го прават тоа се супериорни во однос на Влажни оловни Батерии.Ова, исто така, ги зголемува VMAX отпорност на удари и вибрации.Од електролит е потполно се апсорбира од страна на AGM, на VMAX е класифициран како "не-spillable и неопасен".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата