Lemfema Пропан Гас Патио Грејач, Соба Простор Грејач & Отворено Патио Печка Замена на Делови Главната Контрола Месинг сигурносен Вентил со Пилот Порта

Lemfema Пропан Гас Патио Грејач, Соба Простор Грејач & Отворено Патио Печка Замена на Делови Главната Контрола Месинг сигурносен

Това е достапна
DEN 431.76
Количината на стоката:

> [КОМПАТИБИЛЕН] : Контрола Вентил Погоден за Пропан гасни греалки со Thermoelectric Безбедност, Работа со отворено пропан патио грејач, стои патио грејач, кула стаклена цевка греалки, табела пропан грејач, Хемптон bay патио грејач. > [СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН] : Термо спојка дизајн за Гасни греалки Отворено греалки Злато позлатен, конектори внатре.Контрола Вентил препорачуваме има тема лента со цел да бидете сигурни дека не постојат протекување. > [КОРИСТИТЕ СОВЕТИ] : Ако вашата оригинална thermocouple има навој телото и е поставен на грејач од страна на еден пар на ореви.Производот е непречено (unthreaded) тело, што е заострените со рецка на дното за да се притисне во монтажа дупка и изрез држи во место.Ако не се погодни за вашата монтажа дупка; Користете малку вежба малку да го зголемиш дупка и нека слајд во.Мала количина на топлина-отпорни епоксидна смола може да се користи за да помогне да се стабилизираат. > [ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ] : Строга контрола на квалитетот стандарди за да се Изгради и тестира.Прилично лесно да се прибере во место.Не ОЕМ но се вклопува ОЕМ Стандарди, квалитет е еквивалентно на ОЕМ барања.Силен и здрав лесно да се инсталира и фиксни патио грејач дека повеќе нема светлина. > [ГАРАНЦИЈА И СЕРВИС] : На Гас Пропан Патио Грејачи со Една година Гаранција.Спаси многу пари дилер цени.Ако постои проблем со производ, едноставно јавете ни се за замена или враќање на средствата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата