hygger 24/7 Режим Подводните Аквариум LED Светло, Полн Спектар Скриени Риба Резервоарот Светлина со 3 Реда Бисери 7 Бои На Авто Исклучување Изгрејсонце-бел ден-Месечината,

hygger 24/7 Режим Подводните Аквариум LED Светло, Полн Спектар Скриени Риба Резервоарот Светлина со 3 Реда Бисери 7 Бои На Авто Исклучување

Това е достапна
DEN 575.76
Количината на стоката:

DEFAULT MODE(24/7 Природен Режим) : Искачување Портокалова светлина (изгрејсонце) од 6 часот до 8 часот наутро; Искачување Бела светлина од 8 часот до 6 часот; од Тебе Сина светлина (месечина) од 6 часот до 10 : 50 часот; На 24/7 осветлување аквариум светла се исклучи во други временски периоди.Целокупната стандардниот временски период може да биде одложен или напредно.DIY РЕЖИМ : цел спектар аквариум светлина, исто така, може да се промени времето + светлината + боја. ①Setting време(ТАЈМЕР копче) : 3 видови на време, 6h, или 10h, или 12h; ②Brightness(????/????копче) : 5 видови на светлина. ③Color(ON-OFF/ M копче) : Бела, Црвена, Сина, Зелена, Виолетова, Портокалова, Цијан, Циклус Боја.НОВА НАДГРАДБА : Со професионална бела позадина и хартија, како скриени атмосфера светлината и место зад надвор од риба резервоарот.Исто така, може да се залепи под риба резервоарот капак.Тоа исто така може да се стави во вода и се користи како аквариум подводни светлина.Безбедно запечатено, IP68 водоотпорен, и разновидност на употреба на методи.ВИСОК КВАЛИТЕТ на СВЕТЛИНАТА : светло е мека, боја рендерирање индекс е блиску до природна светлина, заштита на очи и риба, да го одбие непријатноста предизвикана од stroboscopic за риба и гледачите.Користење на високо-квалитетни 2835 + 5050 модел светилка монистра, долг животен век, најмалку 50.000 часа.На separable адаптер, дури и ако тоа е оштетен, нема потреба да го замени целата светлина да се избегне отпад.ПРОИЗВОД ПАРАМЕТРИ : ①Power : 10 W; ②Led КОЛИЧИНА : 60 PCS(Бела : 28 PCS/СИНО : 8 PCS/ ЦРВЕНА : 4 PCS/ RGB : 20 PCS); ③CRI : 70; ④Application(за Риба Tnak Долги) : 17"-30" ; ⑥Power Кабелот : 6ft+4.9 ft; ⑦Input Votage : AC100-240 V; ⑧Output Votage : DC20 V; ⑨Kelvin : Бела 6500 K, Сина 455nm, Црвена 620nm; ⑩Lumens : 962.4 lm;.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата