Danner Производство, Inc. DNR02750 Pondmaster Езерце-Маг, Магнетни Диск Пумпа за Вода, 2400 GPH, 2750, Сива

Danner Производство, Inc. DNR02750 Pondmaster Езерце-Маг, Магнетни Диск Пумпа за Вода, 2400 GPH, 2750, Сива

Това е достапна
DEN 5423.76
Количината на стоката:

Произведено во Кина.Пумпа со пред-филтер за вода градини; безбедно за риба.Ве молиме погледнете го упатство под опис на производот.Обезбеди најдобри услови за вашиот водните животни со Danner производи.Извор на енергија тип : Corded Електричен.Пумпа со пред-филтер за вода градини; безбедно за риба.Се движи 2,400 литри на вода на час; 19 нозе максимална лифт (раководител); пред-филтер.Магнетно-управувано, епоксидни-куќишта, масло бесплатни мотор; троши ½ на енергија (240 w) споредливи пумпи. 1-инчен женски национален цевка тема влезот 1-инчен или 1-1/4-инчен flex цевка машки штекер. 3-годишно ограничена гаранција на пумпа.Pondmaster 2400 литри на час (gph) магнет вози пумпа со 19 нозе максимална лифт (главата).Користи 240 w на електрична енергија.На влезот е на 1 женски национален цевка нишка (FNPT) и штекерот е 1" машки национален цевка нишка (MNPT).На штекер, исто така, прифаќа 1-1/4" ID флексибилни цевки.Вклучува не-затнување пред-филтер, како што е прикажано да се заштити пумпа од остатоци.Опремени со 18ft кабелот за напојување за употреба во бари.Енергетски ефикасни - ниска електрична потрошувачка за висок волумен на вода се доставува.Риба безбедно епоксидна куќишта моторни - без масло излегуваат во јавноста надвор.Само еден движат дел - без мотор пломби да се истроши.Три година ограничена гаранција.".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата