Vonhaus 7-Инчен Ротари Полирач, 6 Променлива Брзина и Додаток за Полнење, Со 7 полски/Удар/Мазно/Крај Влошки - 10-Засилувач, 600-3000 ВРТЕЖИ во минута Идеален за Автомобили, Бро

Vonhaus 7-Инчен Ротари Полирач, 6 Променлива Брзина и Додаток за Полнење, Со 7 полски/Удар/Мазно/Крај Влошки - 10-Засилувач, 600-3000

Това е достапна
DEN 1751.76
Количината на стоката:

Целосна КОНТРОЛА - алатка нуди максимална удобност со D-тип рачка, како и прилагодливи страна рачка за десно или лево раце употреба.ДИЗАЈНИРАН ЗА МУЛТИ-ПОВРШИНА АПЛИКАЦИЈА - користење на природно дрво, алуминиум, челик, плочки, пластика и повеќе.ВКЛУЧУВА БАФЕР ВЛОШКИ : Доаѓа со 7 лесно да се закачите на баферот влошки – 1" црна пена подлога, 1" сината пена подлога, 1" жолта пена подлога, 1" зелени пена подлога, 1" браун пена подлога, волна подлога и полирање на хаубата.ПРОМЕНЛИВА БРЗИНА : Со активирањето заклучување на функцијата за насочени апликација - шест брзина поставки од 600 – 3000 ВРТЕЖИ во минута за да одговараат на полирање, чистење и пескарење за возила, автомобили, велосипеди, чамци, кујна / бања плочки и повеќе.Поддршка подлога – мора да биде безбедно врзување на вретено пред приложување било влошки Црна Пена Подлога – за завршна доработка.Сината Пена Подлога – за светлина сечење.Жолта Пена Подлога – за тешки за сечење.Зелена Пена Подлога – за полирање.Браун Пена Подлога – медиум сечење.Волна Подлога – за полирање на Полирање Хаубата – за полирање.Напон : 120 V.Моќност : 10 amp.Брзина : 600 – 3000rpm (6 брзина settings (поставки)).Поддршка Подлога : 7-инчен.Фреквенција : 60 Hz.На Von Haus 10 A 7" Полирач доаѓа со избор на додатоци за да одговараат на различни чистење на задачи, вклучувајќи : .Поддршка подлога – мора да биде безбедно врзување на вретено пред приложување било влошки Црна Пена Подлога за завршниот finishing Blue Пена Подлога – за светлина cutting Yellow Пена Подлога – за тешки cutting Green Пена Подлога – за polishing Brown Пена Подлога – медиум cutting Wool Подлога – за полирање на Полирање Хаубата – за полирање.Оваа полирач е опремено со бавно започнете функција на ефикасно да се шири полски пред постигнувањето на целосна брзина.Спецификација : .Напон : 120 V Моќ : 10 amp Брзина : 600 – 3000rpm (6 брзина settings (поставки)) Поддршка Подлога : 7-инчен Фреквенција : 60 Hz.Ве молиме забелешка : за возило површини, не надминува брзина на прилагодување 2. Неуспехот да се стори тоа, би можело да резултира со штета на вашето возило.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата