Органски Никнува Семки од Сончоглед, 1 Фунта — Не-ГМО, Кошер, Без Лушпа, Unsalted, Суровини и Кернели, Вегетаријанци Superfood, Sirtfood, Рефус

Органски Никнува Семки од Сончоглед, 1 Фунта — Не-ГМО, Кошер, Без Лушпа, Unsalted, Суровини и Кернели, Вегетаријанци Superfood, Sirtfood,

Това е достапна
DEN 335.76
Количината на стоката:

РАСТЕНИЈАТА ИЗВОР на ПРОТЕИНИ : Органски Никнува Сончогледово семе се одличен извор на растителни протеини дека е лесно да се вари.НАТОВАРЕНИ СО ХРАНЛИВИ материи : Никнува сончогледово семе имаат повисоко ниво на Б витамини, железо и калциум, меѓу другите хранливи материи.ВКУСНИ ВКУС : Ако сте љубители на гранатираа семки од сончоглед, сте сигурни да се сака никнува семки од сончоглед, како и затоа што тие вкус послатка и поблаги.РАЗНОВРСНА ГОТВЕЊЕ СОСТОЈКА : Додадете Органски Никнува Сончогледово Семе на салати, јадења, печени производи, па дури и пијалаци.УЖИНКА ЗА ЕНЕРГЕТСКИ ПОТТИК : Можете да ужинка на овие вкусни семиња во секое време ви треба некоја дополнителна енергија за лице на ден.Сончогледово семе имаат Chlorogenic Киселина.Оваа decelerates нашите тела природни склоности за ослободување на гликоза во нашата крвотокот по оброк.Ова се покажа како мошне ефикасна во губење на тежината процес.Нула на Холестеролот, ги прави идеални за срцето.Содржи Monounsaturated и полинезаситени масни киселини – вид на "добри масти" кои штитат артериите.Органски Никнува Сончогледово Семе од Храна да се Живее се од високо-квалитетен производ, одгледува и се обработуваат без употреба на било какви отровни хемикалии.Тие се вкусни, сушени користење на повеќето поволни температури, па можете да уживате во нив како дневна ужинка или да го додадете во различни јадења.Органски Никнува Семки од Сончоглед се еден од најздравите никнува семиња и се полни со Витамин Е и Цинк.Исто така, тие се добар извор на Thiamin, Витамин Б6, Магнезиум, Фосфор, Бакар, Манган и Селен.Сончогледово семе имаат Chlorogenic Киселина.Оваа decelerates нашите тела природни склоности за ослободување на гликоза во нашата крвотокот по оброк.Ова се покажа како мошне ефикасна во губење на тежината процес.Нула на Холестеролот, ги прави идеални за срцето.Содржи Monounsaturated и полинезаситени масни киселини – вид на "добри масти" кои штитат артериите.Сепак, вашите скапоцени луѓе можат да ја ценат кулинарски користи на Органски Никнува Семки од Сончоглед, дури и повеќе како што направи за една интересна состојка во печење стоки и закуски.Можете дури и може да направи сончоглед брашно, путер и млеко.Кога се комбинираат со други состојки, можете да го користите печено сончогледово семе за да се создаде некои здрави и оригинални јадења.Малку Храна.Големо Влијание.Ужинка на овие крцкава семе секогаш кога глад штрајкови.Посипете ги на салати, или да го додадете вашиот јогурт.Сепак, ќе го стори тоа Органски Никнува Семки од Сончоглед ќе гориво вашиот ден со Растителна Напојува со енергија.Лесна домашна крцкава granola рецепт е здрава опција за било појадок или ужина.Направени со глутен-слободен валани овес, mulberries, и јавор сируп како природен засладувач.ИНСТРУКЦИИ : .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата