Речиси Природни 40in. Бостон Папрат (Сет од 2) Вештачки Растенијата, Зелена, 2 Дел

Речиси Природни 40in. Бостон Папрат (Сет од 2) Вештачки Растенијата, Зелена, 2 Дел

Това е достапна
DEN 950.16
Количината на стоката:

Пластика.Увезени.Меч во облик на fronds со плитки заби pinnate нежно крива надолу за да благодатно висат 40".На Бостон Папрат е класичен houseplant преполн со зимзелени мали остава давање на растенијата целосна и претрупан изглед.Место нагоре високо на пиедесталот, виси кошница или копија на прозорецот за едноставен допир на зеленило.Продавница со самодоверба знаејќи нашите колекции "изгледа толку реално, тие се Речиси Природни!" Пионери во нашата индустрија; Скоро Природни е првиот вештачки цвеќиња компанија да се вработи главата дизајнери со години на работно искуство во живо растение индустрија.Ние извор производи, со звук и во-длабочината на знаење на нашата индустрија Природа.Целокупниот Производ Димензии : 40 Во.W x 40 Во.D x 15 Во.H.Мерењата се од дното на тенџерето за да најоддалечената продолжен цвет или лист на аранжманот.Ширина димензии се, исто така, се пресметува од секоја најоддалечената испружени димензија.Без Одржување Се Потребни; Без Наводнување.Изгледа полни и свежи секој ден; ги чисти со мека сува крпа.Меч во облик на fronds со плитки заби pinnate.Мали евергрин остава.Сет од 2, самостојна ferns.Совршен за бесење.Меч во облик на fronds со плитки заби pinnate нежно крива надолу за да благодатно висат 40".На Бостон Папрат е класичен houseplant преполн со зимзелени мали остава давање на растенијата целосна и претрупан изглед.Место нагоре високо на пиедесталот, виси кошница или копија на прозорецот за едноставен допир на зеленило.Свила аранжмани се произведени со користење на синтетички материјали, како што се полиестер материјал или од пластика, и се добро дизајнирани и изградени за да се живот-како во изгледот.Оваа ставка може да треба да се ре-оформува кога се отстранети од безбедна кутија за да се овозможи тоа да се постигне својата целосна големина.Вашиот фабриката ќе изгледа убаво за годините што доаѓаат; едноставно ги чисти со мека сува крпа кога е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата