KoolAir Пумпи PM500, Потопна, 500 GPH Морски Климатизација Seawater Циркулација на крвта се Пумпа

KoolAir Пумпи PM500, Потопна, 500 GPH Морски Климатизација Seawater Циркулација на крвта се Пумпа

Това е достапна
DEN 1108.80
Количината на стоката:

Kool Air Пумпи PM500-230 : ETL-Уверение; УЛ Признати; Здрав 1 Фаза 230-Volt (50/60 HZ) Мотор; Епоксидна-Куќишта : Овозможува Пумпа да се Кандидира Целосно Потопен во Многу Течности или во Отворено за Целосна Влага Заштита; 6-Нога Мозок е УЛ Наведени 18/3 Жица.Dry-Run Заштитена да го Издржат Термички Overloads Без Неуспех; Влажни Крајот е Поткрепен Полипропилен (Предните и Задните Домување, Impeller), Ладење Цевка, Buna N (O-Ring и Ладење Цевка Печат), Керамички (Вратило и Удар за Миење), и Керамички Магнет.Светлината е Доволно да се Биде Портабилен; Висок Квалитет на Изградба Вклучува Целосно Интегрирана, Тешки Морски База и Оригинална База; Водена Пумпа Без Вратило Печат; Пумпа Не е Само-Priming и Бара Вшмукување.Макс Проток од 8.5 GPM 31 LPM; 19-нозе 4.3 М на Макс Главата; Max Внатрешен Притисок е 25 PSI; Уредот е Способен за Ракување Течности на Различни Температури До 130 Степени Ф Влезот 3/4" FPT и Штекер 1/2" MPT Штекер; 230 V (50/60 Hz, 1 Фаза); 1/20 HP (.05 HP) .037 KW; 3450 ВРТЕЖИ во минута; Intertek ETL Наведени Стандарди за Безбедност во Согласност; Номинална Континуирано Должност; Пумпа мора да бидат богови – НЕ Приклучокот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата