Dynatex 49560 Индустриски Алуминиум Анти-ги искористи и Подмачкување на Соединение Паста, 16 оз Четка Врвот Шише, -60 да 2000 Степен F, Сребро Сива

Dynatex 49560 Индустриски Алуминиум Анти-ги искористи и Подмачкување на Соединение Паста, 16 оз Четка Врвот Шише, -60 да 2000 Степен

Това е достапна
DEN 489.60
Количината на стоката:

Dynatex анти-ги искористи е тешки-должност, економски индустриски анти-ги искористи и подмачкување на паста.Ја спречува јаглерод фузија.Ја штити до 2000 степен F. Одлично подмачкување.Пареа и отпорни на вода.Dynatex анти-ги искористи е тешки-должност, економски индустриски анти-ги искористи и подмачкување на паста која содржи многу фино поделени метални честички во специјална не-топи нафта база на маснотии.Тоа остава заштитен филм што фоки и ги штити метални делови, дури и под најпознатите екстремни услови топлина, притисок, и на пареа и вода изложеност.Dynatex Анти-ги искористи не е само уште една мравка ги искористи/ нишка лубрикант.За разлика од конвенционалните производи на пазарот, максималната комбинација на метални материи е хомогенизирани во специјално дизајнирани нафта база на маснотии, кои не содржат глина или сапун база thickeners.Ова помага да се обезбеди супериорен производ кој нема да се топи и да ја стартувате по апликацијата.Тоа, исто така, помага да се намали триењето на метални површини и овозможува лесно движење на навој конекции за време на монтажа и демонтажа, што го прави за построги make-up прозорци.Други предности вклучуваат : Штити до 2000 степен F. Спречува јаглерод фузија.Не-топење.Хемиски отпорни.Ја спречува ' рѓа и корозија.Одлично подмачкување.Екстремен притисок лубрикант.Пареа и отпорни на вода.Го намалува вртежен момент.Ја спречува galling и освојување.Примена : навој фитинзи, winches, вентил шахти, леење опрема, транспортери, екипаж дискови, sprockets и синџири, цела studs и завртки, кочница камери и игли, splines и носи брзини.Чување и рок на траење : Кога се чуваат во оригиналните неотворена контејнери во или под 90 степени F (32 степен C).Боја : сребро сива боја.База на масло : нафта.Thickener : синтетички.Текстура : buttery.N.L.Г.Јас.одделение : 1. Флеш точка : 430 степен F. температурата на работа опсег : -60 степен F до 2000 степен F. Предлози на употреба не треба да се сфати како inducements да прекршите било какви patents.ISO Уверение.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата