Teeccino Билен Чај – Лешник – Rich & Печено Билен Чај Тоа е Кофеинот Слободни & Prebiotic за Природна Енергија, 25 Чај Кеси (Пакување од 3)

Teeccino Билен Чај – Лешник – Rich & Печено Билен Чај Тоа е Кофеинот Слободни & Prebiotic за Природна Енергија, 25 Чај Кеси (Пакување

Това е достапна
DEN 959.76
Количината на стоката:

СТАВИ БЛАГОСОСТОЈБА ВО ВАШАТА ЧАША : Уживајте лешник чај кој пржена цикорија, бадеми, датуми & смокви. 3x повеќе билки од стандардните чај кеси за храбар вкус и максимална благосостојба.Уживајте во над 30 вкусни Teeccino Билни Чаеви создадена од страна на Каролина Mac Dougall, реномиран чај дизајнер.ЕНЕРГИЈА ПОТТИК ТОА Е КОФЕИНОТ СЛОБОДНИ : Од хранливи материи, не стимуланси.Богата, храбар вкус со здравствени придобивки од билен чај.Вкусни во секое време од денот или ноќта.Се напие чаша на Teeccino за пријатна десерт чај дека нема да се меша со спиење.PREBIOTICS ПОДДРШКА СТОМАКОТ ЗДРАВЈЕ И ИМУНИТЕТ : Инулин од цикорија корен е prebiotic растворливи влакна кои ја храни пробиотици, помага да го направите срце здравје и поддршка на имунолошкиот систем.Направени со органски билки, секоја чаша зајакнува телото е одбрана со 390mg на инулин.УЖИВАЈТЕ во ТОПЛА ИЛИ ICED ЧАЈ : Разладени Teeccino прави освежување ладна пијалок на топол летен ден.Фрижидер до една недела и за да одмрзнете или прелива преку мраз.Teeccino прави голема енергија pick-up, нискокалорична закуска и совршен пијалак база.БОГАТА, ПОЛНА ТЕЛО ВКУС : Печено растенија, корени, ореви & овошје производство на задоволување, стабилна пијалак.Додадете млеко, creamer или не-млечни алтернативи.Teeccino е пијалок за целото семејство.Децата сакаат Teeccino и тоа е шеќер бесплатно!Без вештачки вкусови, хемикалии, или конзерванси.Вкус Име : Лешник | Големина : 25 Count (Пакување од 3) Buttery hazelnuts збогатен со златна печени бадеми, датуми и смокви.Лешник е примамливо nuttiness ви држи savoring тоа до последната капка.Ќе ви се допаднат Teeccino е задоволување, стабилна вкус што навивачите се опише како мазна и крем.Откријте печено француски цикорија со prebiotic инулин, чоколада шпански carob со pinitol за природна енергија, поттик, и печено јачмен, Италија е фаворит кофеин-слободен печено пијалак.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата