Dickies Мажите Кратко Sleeve Heavweight Екипажот Вратот Биг-Високи

Dickies Мажите Кратко Sleeve Heavweight Екипажот Вратот Биг-Високи

Това е достапна
DEN 335.76
Количината на стоката:

100% Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Во тешка категорија 100% мека памучна џерси поврзана.Снимени вратот и рамото шевовите за подолго време се носат.Ознака помалку назад вратот етикета за удобност, пространа се вклопуваат со долга опашка.Светските водечки перформанси работа носат бренд, Dickies е производство на квалитет на работа носат & облека од 1922 година. Сите Dickies облека нуди чувствувате изработка & неспоредлив вредност да се достави класичен стил и долготрајна удобност Секој ден.Dickies прави фармерки, outerwear, училиште & работа униформа, спортски маици, детска облека, капи, чорапи, долна облека, ракавици, ракавици, ремени, eyewear, ранци, торби & многу повеќе.На tee, со кои сите други треба да биде мерки.Оваа тешка категорија екипажот вратот со Dickies е изградена од 100% мека памучна џерси поврзана.Екстра јаки снимени рамото и вратот шевовите се многу издржливи и не се водат од допаѓа најмногу tees носат по носат, додека ознака помалку етикетирање елиминира chafing и долга опашка обезбедува доволно покриеност.Го носат овој краток ракав tee сам или како undershirt.Моделот по Dickies најпродаван во тешка категорија џеб tee, само без џеб за оние кои сакаат традиционалните солидна работа tee.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата