Безжична Месо Термометар, Дигитални Инстант Прочитајте Храна Готвење Далечински Месо Термометар за Бразилецот, со Двојна Сонди и 328 FT Опсег за Пушач, Скара, Фурна,С?

Безжична Месо Термометар, Дигитални Инстант Прочитајте Храна Готвење Далечински Месо Термометар за Бразилецот, со Двојна Сонди и

Това е достапна
DEN 887.76
Количината на стоката:

【Приемник Водоотпорен】примачот дел има нов водоотпорен функција, IP65 анти-перење ниво, па можете да го користите со мир на умот, не грижете се за да се оштетат од паѓање во базен, стави ги и безжичните дигитални месо термометар со двојна сонди за следење на храна или печка/скара/ температура на пушач може да биде и до 300 метри, што ќе ви овозможи да ги надгледувате готвење ситуација без престојуваат во кујната или двор. 【Тајмер поставување】позадинско осветлување, оваа скара термометар има одбројување/тајмер и аларм функција, кога времето е горе, или температурата е постигнат, тоа ќе beep за да ве потсети.Тие, исто така, има позадинско осветлување на LCD и магнет задниот поклопец со Вграден-во заграда, така што е погодно да се користат во темница, може да се залепи на метална површина, да се постави на маса или обесени на ѕидот. 【USDA претходно температура поставувања】BBQ термометар, може да се претходно наместени 8 видови на месо претходно температура и USDA препорачува 5 видови на варен степен.Ви овозможува лесно да се готви месо според овие параметри.Сите претходно температури може да бидат ресетирани за Да одговараат на вашиот личен вкус.Предавателот на нашите месо термометар користи најнова технологија со широк агол на гледање од 178° за да се обезбеди пошироко поле на гледање.Кога ќе се готвење друга храна, јасно може да се види на температура со само еден поглед. 【Трајни и прецизна сонда】Newxton безжична термометар е dual-сонда термометар кој ви овозможува не само да се следи 2 различни видови на месо или 2 позиции на еден вид на месо.Скара термометар користи за храна-одделение од нерѓосувачки челик сонди и има притисок за намалување на совет дизајн , Може да се добие на температура попрецизно и побрзо.На сонда жица може да издржи 716°F висока температура тип термометар може да го прочитате температура во 1-3s, точноста е ±1.8°F, опсег е -58℉-572℉. 【Гаранција】Newxton дава 1 година гаранција, обезбедува нула ризик набавки и животниот век пријателски услуги на клиентите.Придружете ни се и уживајте во секој оброк.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата