Dorman 097-827CD Бакар Мозоци Plug Заптивка, се Вклопува 1/2Do, М14, М14, Па за да Одберете Американски Мотори/Ford/Мерцедес-Бенц Модели (Пакување од 3)

Dorman 097-827CD Бакар Мозоци Plug Заптивка, се Вклопува 1/2Do, М14, М14, Па за да Одберете Американски Мотори/Ford/Мерцедес-Бенц

Това е достапна
DEN 1872.00
Количината на стоката:

Директна замена дихтунзи и некои универзални дихтунзи на располагање.Правилно се вклопуваат со потрошувачка plug обезбедува тесна печат.Дихтунзи исто така се опфатени со многу од Dorman е моторното Масло се Исцеди Приклучоци и Тави.Направени одредени големини и стандарди за да се обезбеди соодветна одговара.Дизајнирани и изградени за да се строги инженеринг стандарди за квалитет.Осигурете се вклопуваат за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во Гаража.Одговара Тип : Возило Се Специфични.Dorman е моторното Масло се Исцеди Plug Дихтунзи се пригоден начин достапен во пакети од различни количини.Многу стилови се нудат, вклучувајќи Бакар, Алуминиум, Најлон, Метал/Гума, Inset, Влакна и Здроби дихтунзи.Замена се препорачува на секој масло промена.Масло филтер капи се достапни одделно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата