VOTEX - произведено ВО САД - DP007 Нерѓосувачки Челик моторното Масло се Исцеди Приклучок со Neodymium Магнет (M18 X 1.5 X 15 MM)

VOTEX - произведено ВО САД - DP007 Нерѓосувачки Челик моторното Масло се Исцеди Приклучок со Neodymium Магнет (M18 X 1.5 X 15 MM)

Това е достапна
DEN 599.76
Количината на стоката:

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ - Нашите Votex мозоци приклучоци се НАПРАВЕНИ ВО САД.Од Нерѓосувачки Челик бар акции материјал, CNC машина која минува нашата приклучок право надолу до рацете дека занает секој поединец еден.Ние внимателно и pridefully изградба на нашата приклучок тука во нашиот дом држава Висконсин.Ова осигурува дека вашиот приклучок ќе бидат произведени со вистински квалитетни нерѓосувачки челик (Не Тенџере Метал), која ќе трае за безброј години да дојде.Вклучени со потрошувачка приклучокот е алуминиум здроби за миење; Да, исто така, НАПРАВЕН ВО САД.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА NEODYMIUM МАГНЕТ – Нашата приклучок користи ретки земјата висока јачина neodymium магнет, отценети специјално за функцијата на висока температура средини вадење на несакани обоени честички од вашиот возила со мотор.Neodymium магнети се една од најсилните магнети достапни на планетата, давајќи му сила да го држите тегови над 2.2 lbs.Ова им дава сила на нашата приклучок со огромна сила ефикасно да ги повлече овие несакани метали од вашиот моторно масло, што резултира со подолго мотор живот.ПРЕМИУМ 304 од не ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК – потрошувачка plug пазарот има плетеницата на опции кои се изработени од алуминиум.Алуминиум е инфериорен во однос метал избор поради својата сила и најчесто се стриже/snap оставајќи го ви со скршена plug заглавени во вашиот масло тавата.Нашата цел е да се обезбеди приклучок на највисок стандард за квалитет, која започнува со користење на метал кој ќе биде доволно силна за да ја последните години.Нашите челик е извори од државите, ветувајќи дека нема да биде слаба рециклиран материјал често се наоѓаат во странски метали.ВЕТИ ПЕРФОРМАНСИ на Нашите мозоци приклучоци употреба избор на квалитетни материјали.Нашите магнет ќе се извлече мали метални честички, кои се премногу фини за масло филтри за да се фати заедно со фаќањето на големите метални струготини дека plug филтри.Ако не сте 100% задоволни со својот квалитет или изведба, се вратат на вашиот мозоци приклучок за целосна наплата!.ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА - Нашата приклучок ќе се инсталира на место на вашата моментална потрошувачка приклучокот.Тоа ќе пристигне со алуминиумска здроби за миење која е препорачувам да се замени со секоја промена на масло.Едноставно ги магнет чистење на остатоци за време на нафта промени.КОРИСТЕТЕ FITMENT ПАЃАЧКОТО, E-MAIL ИЛИ ДА ПОСТАВИ ПРАШАЊЕ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ОВА ЌЕ РАБОТИ СО ВАШЕТО ВОЗИЛО. [ ВИДИ ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ ПОДОЛУ ЗА ПОДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ].Големина : Магнетни Одвод На Приклучокот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата