Kingkong 7108 Премиум Скара Покритие за Вебер Самитот 400-Серија Гас Скари (да се Спореди Со Вебер 7108 Скара Покрие), Вклучувајќи Скара Четка и Маша

Kingkong 7108 Премиум Скара Покритие за Вебер Самитот 400-Серија Гас Скари (да се Спореди Со Вебер 7108 Скара Покрие), Вклучувајќи

Това е достапна
DEN 1142.40
Количината на стоката:

Тешки Скара Корица Вклопува За Самитот 400-Серија Гас Скари (во Споредба со Вебер 7108).Производ Димензии : 66.8 L x 26.8 W x 47 H инчи.Издржливи Квалитет и Елементи Отпорни : Скара маска е направена од Премиум тешки полиестер ткаенини со дише за поддршка отпорни на вода, УВ отпорни и rip отпорни.Лесно да се Чисти и Лесно Отстранување.Едноставно цревото со вода и нечистотија ќе исчезне наскоро.Пресуши гас капак скара во сонцето за следната употреба.На мекоста на ткаенина ви овозможува да го стави на и отстранат лесно.Сигурно Одговара & Ветер Отпорни : Велкро ремени обезбеди повеќе опремени изглед, се стави на СКАРА покритие за скара, а потоа се врзуваат Велкро ремени.Овие ремени ќе направи скара опфаќа построги, одржување на маска во место и нема да биде воодушевен од ветрот.Грижете се-бесплатно Гаранција : ве Молиме бидете советувани дека Kingkong скара покрие ужива 3 години гаранција и 60 дена гаранција за враќање на парите.Нерѓосувачки Челик Скара Четка и Маша, се вклучени, на $14 вреднува.Kingkong црна маска (66.8 x 26.8 x 47 инчи) направени од 100% полиестер, одговара вебер самитот 400 серија скари на гас, во однос на вебер 7108 скара капак.Функции : Ветрот отпорни, отпорен на дожд, снег отпорни, отпорни на прашина, остава отпорни, полен дрво отпорни, отпорни на инсекти.Предности : се Нуди висок квалитет, тешки и трајни материјали, иновативни карактеристики, четка и маша, Лепенка ремени лесно да пропадне.Оваа премија скара маска од Kingkong нуди комбинација од високо квалитетни материјали и иновативни карактеристики кои ги штитат вашата скара во текот на многу сезони.Новата генерација опфаќа се како солиден како винил, но повеќе дише и свитливи дури и во екстремно ладни услови.Вклучувајќи лесно да се чисти од не ' рѓосувачки челик скара четка и маша.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата