Rishi Чај Matcha Супер Зелено Билен Чај | Имунолошки Поддршка, Органски Сенча, Високо Кофеин, Umami, Антиоксиданс Богат | 15 Sachet Кеси, 1.43 оз (Пакување од 4)

Rishi Чај Matcha Супер Зелено Билен Чај | Имунолошки Поддршка, Органски Сенча, Високо Кофеин, Umami, Антиоксиданс Богат | 15 Sachet

Това е достапна
DEN 958.56
Количината на стоката:

MATCHA СУПЕР ЗЕЛЕНО ДЕГУСТАЦИЈА БЕЛЕШКИ - На зацврсна мешавина од matcha и сенча со длабоко сладост и мазна, umami богатството.Имам арома оди лошо или расипат, но тоа не ја изгуби својата свежина постепено со текот на времето.Можете да го ублажат овој ефект со чување на чај во внатрешноста херметички сад во суво, ладно и темно шкафот или провизии.Чај е хигроскопна-што значи тоа апсорбира влага и околните ароми-па тоа е најдобро да се скривам вашиот чаеви подалеку од други високо миризливи производи како кафе, зачини или билки.За оптимално свежина, да ги задржи вашиот чај лисја во нашите resealable фолии и кеси.Чај е како сува билки или зачини во вашата кујна–тоа не е навистина оди лошо, но комплексноста на неговата арома ќе исчезнат со текот на времето.На сите видови чај, зелена и бела чаеви ќе ја изгуби својата свежина, повеќето брзо.Да се доживее врв свежина, ние препорачуваме конзумирање на овие чаеви во рок од 2 месеци од прв пат кога ќе ја отворите пакет.Matcha зелен чај во прав треба да се ужива во рок од 2 недели, бидејќи во прав ќе се подложат на пост-оксидација кога се изложени на воздух, трансформирање на неговата светла зелена боја во застоена сенка на грашок-зелена или дури и жолта.Ние препорачуваме да ужива повеќето улонг, црна, и билни чаеви во рок од 4 месеци за најдобар вкус.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата