SHANY Боја Пенкалата Платно - 9-Боја Универзална Concealer Палета со Лесни Исправување и Контура Крем Нијанси на Флеки и на Забите

SHANY Боја Пенкалата Платно - 9-Боја Универзална Concealer Палета со Лесни Исправување и Контура Крем Нијанси на Флеки и на Забите

Това е достапна
DEN 473.04
Количината на стоката:

Овој крем палета доаѓа со девет различни нијанси кои се совршени за contouring, истакнување, прикривање, и колор корекција.Отворете го елегантни палета да се открие девет квадратни тави држи мазна и крем нијанси кои беспрекорно покрива и точните флеки и промена на бојата со леснотија.Боја пенкалата бои вклучуваат жолта за да се борат на темни кругови, зелена за да се неутрализира црвенило, лаванда и сина за да се намали sallowness, и портокал за camouflaging темни дамки.Се меша и натпревар нијанси за да го најдете совршениот нијанси за да се скрие несовршености и прикривање на било каков проблем места.Оваа палета мерки на 5 x 5 x 0.5 инчи, со 4-во огледало и 1.5-во квадратни тави.SHANY е горд член на КАРТАТА и сите наши производи се 100% суровост-слободни.Овој крем боја пенкалата concealer палета со девет разновидни нијанси беше дизајниран од страна на убавината професионалци во САД.На SHANY Боја Пенкалата Платно има девет од најпознатите универзална боја коригирање нијанси направени со лесни и крем формула.Овие нијанси беа направени за да им помогне неутрализира промена на бојата и прикривање на било каков проблем места.Нивната мазна формула вклопува беспрекорно во кожата со buildable за целосна покриеност.Секој маскирна concealer сенка има различни се користи за да се усоврши вашите проблеми места.Користете ЖОЛТИ за темните кругови под очите или лузни за светлината/средни тонови на кожата, ЗЕЛЕНА за да се неутрализира црвени дамки од акни или флеки, СИНА да заличи униние во кожата, ЛАВАНДА за да се намали sallowness, БЕЛО да се потенцира за кул кожата на ѕвонење, СВЕТЛО ЖОЛТА за да се потенцира за топли тонови на кожата, СРЕДНИ ГОЛИ за concealer или контура, ТЕМНО ГОЛИ за concealer или контура, и ПОРТОКАЛ за да се прикријат темните дисколорација или birthmarks на среден/темни тонови на кожата.За најдобар апликација, го користите вашиот омилен се соочуваат со четка или мешање сунѓерот за беспрекорна, blemish-слободен тен.Оваа concealer палета беше дизајниран од страна на убавината професионалци во САД.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата