Сирење Grater, Лимон Zester, Кујна Алатка за Пармезан Сирење, Ѓумбир, Оревче, Кокос, Цитрус, Чоколадо, Зеленчук, Овошје - Остри Премија од не ' Рѓосувачки Челик парична Казна

Сирење Grater, Лимон Zester, Кујна Алатка за Пармезан Сирење, Ѓумбир, Оревче, Кокос, Цитрус, Чоколадо, Зеленчук, Овошје - Остри Премија

Това е достапна
DEN 263.76
Количината на стоката:

【Ултра Остри Ножеви】 Користи киселина-гравиран технологија за да направи ултра остри хелиум ножеви.Направени на хируршко одделение од нерѓосувачки челик овој материјал останува рѓа-слободни и одржува острината со текот на времето. 【Не се лизга Ергономски се Справи со】дршката е ергономски дизајн и изработени од гума.Тоа е лесно да се контролира, удобно додека го држите.Можете дури и може да се држи цврсто со твоите влажни раце или мрсна прсти.Гума крајот-парче, можете да остатокот на површината за да ви помогне да останете во место. 【Лесно да се Чисти 】машина за миење Садови-безбедно и брзо расчистување.Тоа може да се чисти веднаш по плакнење под вода.Користете четка за чистење на долната страна на сечилото да се чисти надвор тешко да се постигне честички. 【Пријателски Кујнски Помошник】На Sunivaca zester/grater е корисен прибор.Лесно се фини решетки и zests различни видови на храна, вклучувајќи сирење, пармезан, чоколадо, limes, лимон, портокал, цитрус овошје, кокос, лук, оревче, цимет, зачин, куркума, ѓумбир, зеленчук, овошје, леб и така натаму. 【Пријателски за почетник】На Sunivaca намали отпорни ракавица ја штити вашата рака кога користите grater s изграден за да трае.Ултра-остри фото гравиран заби се направи брзо работат надвор од хелиум компири, моркови, кромид, и сирења.Нерѓосувачки челик рамка обезбедува извонредна издржливост.Анти-лизга гумени нога па zester останува во место додека сте решетки или кора од лимон.Глоба grater нуди прецизна ножот што создава superfine решетки.Кога се користи со потешко состојки глоба grater произведува во прав-како резултати, кои пак интензивен вкус.Со moister храна, ќе видите пире-како текстура од вашиот состојки.Ергономски, мека на допир рачка и гума нога за да не се лизга контрола и трајни, не ' рѓосувачки челик рамка, тоа е изграден за да трае.Ултра-остри фото гравиран заби се направи брзо работат надвор од хелиум компири, моркови, кромид, и сирења.Нерѓосувачки челик рамка обезбедува извонредна издржливост.Анти-лизга гумени нога па zester останува во место додека сте решетки или кора од лимон.Ние обезбедуваме премиум grater / zester со целосен сет на додатоци за подобрување на работа ефикасност и безбедност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата