Lovefish Пелети Пушач Цевка, 2 Пакет 12 од не ' Рѓосувачки Челик BBQ Дрво Пелети Цевка Пушач со 2 Куки и 2 Четки за Ладно/Топла Пушењето

Lovefish Пелети Пушач Цевка, 2 Пакет 12 од не ' Рѓосувачки Челик BBQ Дрво Пелети Цевка Пушач со 2 Куки и 2 Четки за Ладно/Топла Пушењето

Това е достапна
DEN 599.76
Количината на стоката:

【Работи со Сите Скари и на Пушачите】- Ова пелети пушач цевка е компатибилен со електрични, гас, јаглен, пелети скари, било кој тип на скари на која било големина и форма.Тоа може да се користи со различни дрво пелети, како цреша, hickory, mesquite, apple, pecan да додадете различни вкусови. 【Подобрена Хексагонални Дизајн】- за Разлика од традиционалните кружни пушач цевка, посебно хексагонална пушач цевка може да останат постојано и нема да се тркалаат на скара.Тоа може да се користи на ладно пушењето сирење и ореви, или топла пушењето стекови, пилешко, свинско, јагнешко, шунка, риба и повеќе. 【До 5 Часа Пушењето】- Едноставно додадете ги вашите омилени дрво пелети, што се користи пропан факелот на светлина, нека горат за околу 10 минути, потоа удар на пламен и го стави на пушач цевка за скара.Една 12" цевка пушач може да биде исполнет со вашиот омилен пелети да се обезбеди billowing чад за 5 часа. 【Безбедност Материјал и повторна Употреба】- Ова пушач цевка е направен од 100% висок квалитет на 304 нерѓосувачки челик, анти- ' рѓа и отпорни на топлина, отпорни и здрав, лесно да се чисти, нема да биде скршено или свиткано лесно по повторна употреба. 【Идеален Подарок Избор】- На пелети пушач цевка е лесен и пренослив, може да се земе тоа никаде за надворешна употреба.Совршен подарок за вашето семејство и на пријателите за да уживате на СКАРА.Карактеристики : 1. Работи со сите скари и на пушачите и може да се користи со различни дрво пелети. 2. Подобрена Хексагонални дизајн помага на цевка остане стабилно.Може да се користи на ладно пушењето и топло со пушењето. 3.Исполнет со вашиот омилен пелети да се обезбеди billowing чад за 5 часа. 4.Изработени од 100% од не 'рѓосувачки челик, анти-' рѓа, издржлив, лесен за чистење. 5.Совршен подарок за вашето семејство и на пријателите за да уживате на СКАРА.Како Работи : ЧЕКОР 1 : Застане вашиот пелети пушач цевка вертикално и пополнете го со вашите омилени дрво пелети.ЧЕКОР 2 : Користете пропан факел или бутан полесни кон светлината на пелети на врвот отворен крај за околу 15-30 секунди, додека мал пламен се појавува на врвот.Ние НЕ препорачуваме користење на редовна домаќинство полесни.Ова најверојатно ќе биде тешко.ЧЕКОР 3 : Откако врвот е осветлена, да ги задржи постојаните и овозможи на пелети да горат за околу 10 минути.И потоа удар на пламен.ЧЕКОР 4 : Внимателно го стави вашиот пелети пушач цевка хоризонтално во внатрешноста на вашата скара во област со добра вентилација и овозможи да пушат за 5+ часа.Спецификации : Точка име : Пелети Пушач Цевка за Полнење Тежина : 700g/1.5 lb Материјал : 304 од не 'рѓосувачки челик и силиконски Цевка димензија : 2×2×12in(5×5 x 30cm) Пакет листата : 2 x 12" Пелети Пушач Цевка 2 x S форма куки 1 x Црни чистење со четка 1 x Зелена силикони basting четка.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата