О'SKOOL 4-Pack Пескарење Сет Тапани

О'SKOOL 4-Pack Пескарење Сет Тапани

Това е достапна
DEN 1144.56
Количината на стоката:

Погоден за употреба на груба и свиткани рабови за пескарење контура рабови и чистење надвор неправилни форми.Ја елиминира потребата да се купи замена пескарење ракави.За користење на вежба притиска, стругови, електрични дупчалки, па дури и клупата grinders.By отстранување на арбор, тапани може да се монтира директно на било 1/2"(1.27 cm) вратило моторни арбор.Комплетен сет вклучува Четири Тапанот Со Адаптер, еден клуч, две Адаптер, и 4 парчиња на замена на хартија. 1"(2.54 см) x 3"(7.62 cm) со 1/4"(0.635 cm) адаптер за пескарење drum2"(5.08 cm) x 3"(7.62 cm) со 1/2"(1.27 cm) адаптер за пескарење drum2-1/2"(6.35 cm) x 3"(7.62 cm) со 1/2"(1.27 cm) адаптер за пескарење drum3"(7.62 cm) x 3"(7.62 cm) со 1/2" (1.27 cm)адаптер за пескарење drum1/4"(0.635 см) и 10 мм adapter Locking Key Sheet на Sandpaper (1 ea.за секоја големина на тапан).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата