FZONE Аквариум CO2 Регулаторот Мини Серија V3.0 Двојна Фаза со DC Електромагнетниот и Меур Контра Проверете Вентил Компатибилен Макбаскет Резервоарот CGA320 CO2 Цилиндар

FZONE Аквариум CO2 Регулаторот Мини Серија V3.0 Двојна Фаза со DC Електромагнетниот и Меур Контра Проверете Вентил Компатибилен Макбаскет

Това е достапна
DEN 1788.00
Количината на стоката:

DUAL ФАЗА ДЕКОМПРЕСИЈА, ПРИТИСОК ПРИЛАГОДЛИВИ!Овој аквариум co2 регулаторот е тројно сценски дизајн, многу стабилна излезна притисок и CO2 flowrate, цилиндар внатрешен притисок се намали, flowrate нема да се промени.Работен притисок може да биде прилагодена од 0-60 psi. 12 V DC ЕЛЕКТРОМАГНЕТНИОТ СО ПРЕЦИЗНОСТ ИГЛА ВЕНТИЛ!Оваа co2 регулатор се користи 12 V DC електромагнетниот вентил сменето AC електромагнетниот вентил, побезбедна и постабилна, пониски моќ, без бучава.Автоматско вклучување/исклучување на CO2 со тајмер.Аквариум специфични игла вентил, Висока прецизност фино подесување лесно за co2 да биде 1 меур во 3 секунди.МЕУР КОНТРА И АЛАТКИ ВКЛУЧЕНИ!Заедно со меур контра, можете да го прочитате вашиот co2 проток директно преку меур контра.Меур се спротивстави со проверете вентил функција, стоп вода backflow да шише.Сите инсталирање алатки вклучени, лесен за инсталација и use.CLASS 1 ПРОИЗВОДНА ТЕХНОЛОГИЈА!На co2 регулаторот е направен од тврд алуминиум, површината прскање да се третираат.Притисок knob и фино штелување се многу лесно да се прилагоди.МИНИ ГОЛЕМИНАТА НА РЕЧИСИ СИТЕ ТЕНКОВИ!Регулаторот компатибилен со Painball резервоарот, сите големина CGA320 навој цилиндар и 5/8" UNF навој за еднократна употреба co2 кертриџ.(Најмногу 80-90g касети се 5/8" UNF тема.Fluval 45g навој 3/8", НЕ е погоден).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата