DEWENWILS Надворешен Ѕид Светлина, Мрак за да се Зори, Сензор, Гроздобер Светлина Тела Ѕид, Анти- ' Рѓа & Водоотпорен, Вода Бран Стакло, Надворешниот Ѕид Фенер за Куќа, Гара

DEWENWILS Надворешен Ѕид Светлина, Мрак за да се Зори, Сензор, Гроздобер Светлина Тела Ѕид, Анти- ' Рѓа & Водоотпорен, Вода Бран

Това е достапна
DEN 1559.76
Количината на стоката:

【Изградена-во Photocell Сензор】Со вграден-во мрак на почетокот сензор, ѕидот фенер автоматски ќе се вклучи во текот на ноќта и да го исклучите кога на денот.Автоматски светне пат за дома, со додавање на повеќе погодност за вашиот живот.Повеќе не заборавајќи да го вклучите надвор lights on или off. 【Гроздобер & Домот】 Мат црна заврши со златни рабови, 17.7" висока, се додава гроздобер и класичен изглед на вашиот дом.Со зачукуваше вода бран стакло сенка, ѕидот sconce создава прекрасни осветлување ефект за возвишеното вашиот тремот, entryway, гаража и сл. 【Водоотпорна & Анти-корозија】Направени од умре-кастинг алуминиумски материјал, цврста градба, времето отпорни, никогаш нема да rusty или корозивни по неколку години на употреба.Запечатени дното дизајн за спречување на вода и инсекти од pilling нагоре. 【E26 Штекер】Компатибилен со 60-вати max A19 светилки(се продава одделно), вклучувајќи ги и LED, CFL, блескаво или халоген светилки.Со вода бран стакло сенка, тоа создава навистина уникатен изглед со додавање на гроздобер lumiled сијалица. 【Широка Примена】Доаѓа со сите потребни додатоци за лесна инсталација.Можете да се качи на осветлување тела во вашиот патио, тераса, пред врата, врата, не само заличи вашето начини, но, исто така, додавање виталност за вашиот дом.Нови photocell сензорот технологија, ѕидот светилка автоматски ќе се вклучи во текот на ноќта и да го исклучите кога на денот.Повеќе не заборавајќи да го вклучите надвор lights on или off.Компатибилен со 60-вати max A19 светилки(се продава одделно), вклучувајќи ги и LED, CFL, блескаво или халоген светилки.Со вода бран стакло сенка, тоа создава навистина уникатен изглед со додавање на гроздобер lumiled сијалица.Нови photocell сензорот технологија, ѕидот светилка автоматски ќе се вклучи во текот на ноќта и да го исклучите кога на денот.Повеќе не заборавајќи да го вклучите надвор lights on или off.Компатибилен со 60-вати max A19 светилки(се продава одделно), вклучувајќи ги и LED, CFL, блескаво или халоген светилки.Со вода бран стакло сенка, тоа создава навистина уникатен изглед со додавање на гроздобер lumiled сијалица.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата