DOQAUS Затворен Отворено Термометар Безжични Дигитални Hygrometer Температурата и Влажноста на воздухот се Следи Влажност Мерач Соба Термометар со 300ft/90m Спектар Влажност

DOQAUS Затворен Отворено Термометар Безжични Дигитални Hygrometer Температурата и Влажноста на воздухот се Следи Влажност Мерач Соба

Това е достапна
DEN 599.76
Количината на стоката:

【Висока Точни Читање】 Затворен отворено термометар безжична обезбедува точни влажност и температура читања, точноста во рамките ± 1.5°F/± 1°C ; Влажност точност : ±5%RH.Дигитални hygrometer може да се прикаже читања од до 3 отворено далечински сензори за следење на повеќе локации. 【Лесно може да се Прочитаат】 Дигитални Hygrometer има јасно LCD екран : 4-инчен и °F/°C Селектор.Се одликува со големи задебелени букви, броеви, ова ви овозможува да ја прочитате температурата и влажноста на воздухот се следи јасно.ЗАБЕЛЕШКА : Ако примачот не прима сигнал, ве молиме повторно инсталирајте приемник батеријата или контактирајте со нас да ви помогне. 【Удобност Индикатор】отворено термометар рекорд max и min температура и hygrometer читања за сите времиња или 24 часа.Температура/влажност тренд стрели покаже дали станува високи или ниски.Внатрешна/надворешна hygrometer со око-фаќање на емоции и зборови потсетници, безжични термометар отворено јасно може да се прикаже влажност на просторијата е СУВА/COM/ВЛАЖНО. 【Силна Отворено Сигнал】Временските станици безжична прозорец со силен сигнал пенетрација влажност сензори за да се добие температура и влажност, записи од 300ft/90m далечински спектар далеку.Опремен со супер моќна батерија, надвор термометар може да се користи за 12 месеци на сензорот и 10 месеци на екранот. 【Мулти-Сцена Користете ја】Температурата и влажноста на воздухот се следи за патио има десктоп стојат, кои лесно можат да стојат на маса и мала дупка на влажност на сензор на задната страна е совршен за виси на ѕидот.Или може да се стави соба термометар во кујна, канцеларија, куќа термометри, градина, подрум, бебе соба, расадник, пура, магацински и стаклена градина и сл.Безжична Затворен Отворено Термометар Hygrometer.Ултра-точни температура читателот ви овозможува да ги пратите на внатрешна и надворешна температура.На DOQAUS термометар за надворешна temperaturer исто така ви дава дневни ажурирања на највисоките и најниските вредности на влага/температура снимена на сите времиња, што ќе ви овозможи да се споредат сегашните читања со минатото читања.Екранот единица може да се прикаже читања до 3 отворено далечински сензори за да се осигура дека може да се следат на повеќе локации во исто време, како на бебе соба и надворешна температура.Надворешна Температура и Влажноста на воздухот се Следи.На DOQAUS внатрешна/надворешна термометар за дома опремени со професионални одделение сензори можат да обезбедат точни и навремени температура и влажност читања до 200ft/60m!Опремени со голем LCD дисплеј за да се обезбеди идеална гледање искуство, тоа секогаш може да се одржи 24-часовен/сите временски услови висок/низок евиденција, како и најновите трендови во влажност и температура.Овој уред ќе бидете информирани за промените во условите за да ви помогне во оптимизација на удобноста на вашата соба и да се избегне заеднички болести во било чувствителни сезона.Пакетот вклучува : . 1. Безжична метеоролошка станица. 2. Отворено безжичен сензор. 3. Прирачник За Корисникот. 4.1 *Внатрешна термометар, опремени со 2 AAA 1.5 V батерии. 5.1 * паркинг (Надворешен сензор со 2 АА ОД 1,5 V батерии.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата