Врховниот Суспензии - Целосна Лифт за Полнење за 2007-2020 Chevrolet Тахо 3 Пред Лифт Кочење Изолација + 2 Задните Лифт Пролет Изолација Суспензија Лифт Kit (Црна)

Врховниот Суспензии - Целосна Лифт за Полнење за 2007-2020 Chevrolet Тахо 3 Пред Лифт Кочење Изолација + 2 Задните Лифт Пролет Изолација

Това е достапна
DEN 1415.76
Количината на стоката:

КОМПАТИБИЛЕН СО 2007 - 2020 Chevy Приградски 1500 (2 WD 4 WD), 2007 - 2020 Chevy Тахо (2 WD 4 WD), 2007 - 2020 GMC Yukon 1500 (2 WD 4 WD) и 2007 - 2013 Chevy Лавина 1500 (2 WD 4 WD). *Само ќе собере 6-повлечи модели. *Не се компатибилни со возилата опремени со Авто-Вози-Воздух-Торба / Self-Израмнување Суспензија Системи.СОДРЖИНИ : (2x) T6 Палка Алуминиум Пред Кочење Изолација, (2x) T6 Палка Алуминиум Задните Пролет Изолација, Инсталација на Хардвер, Инструкции за Инсталација, Врховниот Суспензии Про Пакет.ТЕХНИЧКИ ЗАБЕЛЕШКИ : 3" пред и 2" задната суспензија лифт.Ве молиме имајте предвид дека пред spacer дебелината на лифт на висина не е 1 : 1 сооднос.Кочење spacer инсталација менува аголот на долниот контрола рака, и оваа сметки за дополнителни подигнете ги надминува реалните дебелина на изолација.ИНСТАЛАЦИЈА : Лесно топ-на инсталацијата трае од 2 до 4 часа без потреба за посебни алатки.На усогласување е секогаш се препорачува ако се менува висината на вашето возило.ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА : Инсталацијата на Резервни Uniball UCA се препорачува на 2019+ модели по кревање на предниот крај од 2.5", или повеќе.Горниот дел на топката заеднички ќе се истроши брзо со употреба на акции UCA.БЕНЕФИЦИИ : ја Подобрува изгледот на вашето возило и се зголемува земјата царинење, што ќе ви овозможи да ги собере поголема обичај прирабници и гуми.Пред Лифт : 3 Инчи*.Задните Лифт : 2 Инчи.Прецизно Изработени за Исклучителни Перформанси s чиста сила и мала тежина, оваа премија лифт материјал никогаш нема да го компресира или да искриват под дури и најпознатите прекумерни товари или екстремни возење услови.Од структурните интегритетот на квалитетот хардвер, ние ќе се опфатени, па ве молиме да се инсталира со најголема доверба!.Прецизно Изработени за Исклучителни Перформанси & Quality Proprietary Заштитна Облога за да се Спречи Оксидација & Rust Increase Земјата Царинење и Инсталирате Плус Големина Прирабници & Tires Enhance Изгледот на Вашиот SUV & Одржување на Фабрика Возење Quality Easy 2-4 часа инсталација*.Нема Специјални Алатки Задолжителни!. *На усогласување е секогаш се препорачува ако се менува висината на вашето возило.Ве МОЛИМЕ ЗАБЕЛЕЖЕТЕ дека Инсталацијата на Резервни Uniball Горниот Контрола на Грб се препорачува на 2019+ модели по кревање на предниот крај од 2.5", или повеќе.Горниот дел на топката заеднички ќе се истроши брзо со употреба на акции UCA.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата