Paring Нож - STEINBRÜCKE 4 Инчен Paring Нож Мали Кујнски Нож, Остар Овошје Нож Фалсификувани германски Висока Јаглерод Нерѓосувачки Челик, Професионални Пилинг Нож за Зеленчук

Paring Нож - STEINBRÜCKE 4 Инчен Paring Нож Мали Кујнски Нож, Остар Овошје Нож Фалсификувани германски Висока Јаглерод Нерѓосувачки

Това е достапна
DEN 374.40
Количината на стоката:

????【Остар жилет】STEINBRÜCKE paring нож се подложува на прецизност коси-мелење и рачно острење да совршен 16 степени агол на секоја страна.Буквално како остри како жилет.Остар жилет сечилото може да се намали преку речиси ништо во вашата кујна. ????【Висок Квалитет】Фабрикувани од висок јаглерод германски нерѓосувачки челик(5 Cr15 Mov) и конструирани за совршенство во 58+Rockwell цврстина што го прави ова paring нож ' рѓа и корозија-отпорни.Плодот нож со добри сила е многу издржливи и здрав да се осигура неговата долготрајна употреба. ????【Добро Балансирана】Еден-парче изградба, да се справи со придава цврсто на нож кој овозможува совршена рамнотежа.Оваа 4" paring нож е лесен, мали и корисна.На ножот и да се справи со се сретне со ергономски да се зајакнат (со благ наклон за вашиот палец) да се направи сечење полесно и побезбедно. ????【Удобност Зафат】мали кујнски нож се обезбедени од страна на тројно-занитвам дизајн.Лесен-за-зафат се справи со контури на рака за максимална удобност.На пилинг нож е, се лизга отпорни дури и кога се користи со влажни раце.Ергономски се справи нуди оптимална удобност, контрола и агилност што ќе ви овозможи да лупам и парче овошје со помалку напор. ????【Мулти-Цел и Гаранција】STEINBRÜCKE германски paring нож е одлична за многуте задачи како што се paring, пилинг, кои, mincing, режење, coring, дерењето, и средување на зеленчук и овошје.Квалитетот на прво место, задоволството на клиентите се нашите цели.Ако кујната paring ножеви не ги исполни вашите очекувања, ве молиме контактирајте со нас за да ви даде враќање на парите или замена.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата