Osteo Bi-Флекс Олеснување на Напредни Triple Акција со Витамин D Заеднички Додатоци, Мини-Таблети, 28 Брои, Пакување од 2

Osteo Bi-Флекс Олеснување на Напредни Triple Акција со Витамин D Заеднички Додатоци, Мини-Таблети, 28 Брои, Пакување од 2

Това е достапна
DEN 1058.40
Количината на стоката:

Две 28 смета пакети на Osteo Bi-Флекс Олеснување на Напредни Triple Акција со Витамин D Заеднички Додатоци.Само еден лесен-за-проголта minitab на ден за поддршка на заедничка функција и мобилност (1).Заеднички забелешка карактеристики Заеднички Shield 5-LOXIN Напредни(2), клинички изучува растителен екстракт што се покажа за подобрување на заеднички удобност во 7 дена (1)(7).Содржи Витамин Д3, активен и потентен форма на Витамин Д за да се помогне со имунолошкиот систем за поддршка на коските здравствена состојба (1).Osteo Bi-Флекс Олеснување карактеристики единствен извор на колаген, што се покажа за подобрување на заеднички удобност (4).Големина : 28 Count (Пакување од 2).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата