Alfajores Премиум DDL&CO Кутија X 12 единици од Бело чоколадо. Направен во Аргентина (Пакување од 1)

Alfajores Премиум DDL&CO Кутија X 12 единици од Бело чоколадо. Направен во Аргентина (Пакување од 1)

Това е достапна
DEN 597.60
Количината на стоката:

Премиум Квалитет.Рачно изработени.Награда за најдобар alfajor во аргентина.Секој alfajor е индивидуално спакувани.Увезени од Аргентина.Премијата и artisanal alfajores.Победник 3 години како најдобар alfajor во Аргентина.Своите рачно изработени бисквит, повеќе од половина од својата тежина, е dulce de leche и се опфатени во полу-горчлив чоколадо.Нејзините направени од страна на ENTRE DOS ALFAJORES.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата